Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pierwszy dzwonek w szkołach powiatu

W poniedziałek 3 września zabrzmiał pierwszy dzwonek zwiastujący początek nowego roku szkolnego 2007/2008 w szkołach powiatu myszkowskiego. Główne uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie.


Fot. Andrzej Kozłowski
W uroczystościach uczestniczyli Starosta Myszkowski Marian Wróbel oraz poseł na Sejm RP - Wojciech Picheta

Uczniowie oraz zaproszeni goście powitali z zadumą i powagą nowy rok szkolny od odśpiewania hymnu państwowego. Przysięgę od uczniów rozpoczynających start w życie licealne, odebrała wicedyrektor szkoły Dorota Nowak, a Dyrektor Aleksander Surma z serdecznością powitał pierwszoklasistów oraz grono nowych nauczycieli rozpoczynających właśnie pracę w liceum.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta Wróbel skierował serdeczne słowa do licealistów

"Przystępujecie po wakacyjnej przerwie do obowiązków szkolnych. Mam nadzieję, że nowy rok szkolny będzie pasmem radosnych przeżyć, sukcesów i wiary w lepsze jutro. Pamiętajcie, że szkoła daje wam dobry start, zdobędziecie konieczną wiedzę i doświadczenia. Mam nadzieję, że pozostaniecie w tym mieście, powiecie i będziecie pracować dla dobra naszej społeczności. Jeżeli postanowicie wyjechać pamiętajcie o swoich korzeniach, bo stąd pochodzicie, tu się wychowaliście i tu jest Wasza prawdziwa Ojczyzna" - mówił Starosta Marian Wróbel w swoim inauguracyjnym przemówieniu skierowanym do licealistów. Starosta mówił ponadto o istocie procesu nauczania dla młodego pokolenia, o korzyściach płynących z wzorowej nauki oraz poinformował uczniów o wymianie młodzieży z zaprzyjaźnionym angielskim Okręgiem Broxtowe, z którym nasz powiat prowadzi partnerskie stosunki.


Fot. Andrzej Kozłowski
Do licealistów przemawia poseł Wojciech Picheta

Następnie głos zabrał absolwent tego liceum, Poseł na Sejm RP Wojciech Picheta, który ze wzruszeniem i nostalgią, wspominając swoje lata młodości spędzone w murach tej szkoły skierował do uczniów ciepłe, pełne życzliwości słowa zachęcające ich do nieustannego podejmowania wysiłku procesu kształcenia i zdobywania wiedzy. W swoim wystąpieniu poseł przypomniał o obowiązkach uczniów oraz o ważnych wydarzeniach historycznych związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Podkreślił jak ważna jest pamięć i szacunek dla tych, którzy walczyli i oddali życie byśmy mogli żyć, uczyć się i pracować w wolnej Ojczyźnie.

Okolicznościowe akademie rozpoczynające nowy rok szkolny odbyły się także w innych placówkach. Wicestarosta Jan Kieras uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół w Będuszu, który od tego roku ma nowego dyrektora.

05

WRZ

2007

1255

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.