Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przegląd kapel podwórkowych - impreza współorganizowana przez Starostwo

W niedzielę, 2 września dzięki wspólnej imprezie Starostwa Powiatowego, Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie i członków kapeli "To i Owo", Myszków zatętnił kolorytem i pięknem muzyki kapel podwórkowych. W trakcie "I Przeglądu Folkloru Miejskiego i wszystkiego co pasuje do niego" wystąpiły: Częstochowska Kapela Biesiadna "Grupa Romana", "Przemyskie Niedźwiadki" i "Po Prostu" z Przemyśla, "Piaskowanie" z Piasków Wielkopolskich oraz gospodarze, czyli myszkowska kapela "To i owo". W słoneczne i ciepłe przedpołudnie kapele zaprezentowały się mieszkańcom stolicy powiatu na ulicach miasta i wokół kościoła Św. Stanisława, wzbudzając spore zainteresowanie przechodniów oraz wiernych wychodzących z kościoła po mszy świętej.
Główna część przeglądu odbyła się tego dnia po południu w Amfiteatrze w Parku Leśnym w Myszkowie. Tutaj te same zespoły zaprezentowały się w koncercie galowym oraz zagrały mieszkańcom powiatu do wspólnej zabawy biesiadnej.
Każdy z zespołów przedstawiał swój dorobek artystyczny. Repertuar, w którym kapele mogły się zaprezentować był bardzo szeroki. Słuchacze mogli więc usłyszeć całą paletę przebojów, od tych znanych po mniej znane. Były więc i utwory biesiadne, począwszy od "Sokołów", "Czarnej Mańki", "Apasza", aż po utwory z repertuaru przedwojennych lwowskich kabaretów. Prezentacje muzyczne rozpoczęli goście z Częstochowy, czyli "Grupa Romana".
Pogoda tego wieczoru dopisała, publiczność bawiła się wyśmienicie i długo oklaskiwała występy poszczególnych kapel.
Wśród widzów mogliśmy dostrzec radnych powiatowych: Andrzeja i Zofię Jastrzębskich, Annę Sochę oraz radnych miejskich.
Zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i statuetkami, które wręczyli Starosta Myszkowski Marian Wróbel, Wicestarosta Jan Kieras oraz wiceburmistrz Myszkowa Rafał Gil. Ten wieczór zapewne pozostanie niezapomniany w sercach myszkowskiej publiczności. Do zobaczenia na kolejnym przeglądzie za rok.

05

WRZ

2007

42630

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.