Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starostwo doradzi lokalnym przedsiębiorcom

W okresie finansowania 2007 - 2013 z budżetu Unii Europejskiej wpłynie do Polski ponad 67 mld euro. Środki te w dużej części zostaną przeznaczone na wspieranie przedsiębiorczości i rozwój firm, a także dla osób, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. W mnogości programów operacyjnych i ich priorytetów, instytucji pośredniczących i punktów konsultacyjnych, które powinny wspierać przedsiębiorców łatwo się pogubić, dlatego najlepiej jest na "swoim podwórku" znaleźć pomocną dłoń, która właściwie pokieruje nas poprzez gąszcz skomplikowanych informacji.
Powiat myszkowski znany jest z przedsiębiorczości swoich mieszkańców. Na naszym terenie, w różnych branżach gospodarki, działa duża ilość firm, których właściciele szukając możliwości dalszego rozwoju swoich firm, zwracają oczy na pieniądze z funduszy strukturalnych.
Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom Starostwo Powiatowe w Myszkowie uruchomiło Lokalne Okienko Przedsiębiorczości, punkt informacyjny dla przedsiębiorców zajmujący się przekazywaniem bieżących informacji o funduszach, ogłaszanych konkursach grantowych wraz z warunkami uczestnictwa, instytucjach wdrażających programy operacyjne.
Lokalne Okienka Przedsiębiorczości to komórki funkcjonujące przy jednostkach samorządu terytorialnego, dla których celem działania jest udostępnianie małym i średnim przedsiębiorcom oraz osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą informacji o programach wsparcia. Są to pierwsze i podstawowe źródła informacji zlokalizowane najbliżej przedsiębiorców i mające z nimi największy kontakt. LOP-y współdziałają z Punktami Konsultacyjnymi, z siecią Krajowego Systemu Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw (KSU) oraz z Państwową Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.
Powołanie do życia LOP-u przy Starostwie Powiatowym w Myszkowie będzie kolejnym czynnikiem wspierającym gospodarność mieszkańców powiatu. Okienko będzie zajmować się przekazywaniem przedsiębiorcom informacji pozyskiwanych z Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i innych instytucji związanych z dotacjami unijnymi. Będą to informacje o stanie wdrażania poszczególnych Priorytetów w ramach programów operacyjnych dla przedsiębiorców, informacje o ogłaszanych konkursach i warunkach uczestnictwa w nich, informacje o dokumentach koniecznych do aplikowania oraz ewentualnie o pozostałych do pozyskania środkach na poszczególne Priorytety.
Ponadto LOP będzie wspólnie z innymi instytucjami (przede wszystkim z Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie oraz z Górnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego w Katowicach) organizować szkolenia na temat pozyskiwania środków. Szkolenia te będą prowadzone przez wyspecjalizowanych trenerów, którzy będą również służyć indywidualną poradą. Tematyka szkoleń to fundusze dla firm, przede wszystkim środki unijne - fundusze strukturalne, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, ale również dotacje z funduszy krajowych.
Liczymy, że dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym wiele naszych firm zacznie się szybciej rozwijać, powstaną nowe miejsca pracy, a do naszego powiatu wpłyną środki zewnętrzne stymulujące dalszy rozwój gospodarczy całej społeczności.

Lokalne Okienko Przedsiębiorczości
Starostwo Powiatowe w Myszkowie
pok. 502 (V piętro)
czynne od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 15.00
tel. (0 - 34) 315 - 91 - 49


Wszelkich informacji o okienku przedsiębiorczości udziela Artur Podlejski z Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego.

17

PAŹ

2007

63994

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.