Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wizyta starostów u najstarszego żyjącego pedagoga w powiecie

W miniony piątek 5 października z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej starosta Marian Wróbel i wicestarosta Jan Kieras odwiedzili mieszkającą w Domu Nauczyciela w Pińczycach, 99 - letnią Benignę Bulandę.


Fot. Andrzej Kozłowski
Pani Benigna jest najstarszym żyjącym nauczycielem na terenie powiatu myszkowskiego.

Jest osobą niezwykle żywotną, pogodną, tryskającą optymizmem i humorem.
Jubilatka podczas rozmowy ze starostami wspominała swoją niełatwą drogę zawodową, która stanowi odzwierciedlenie powojennej historii oświaty na wsi.
Były życzenia oraz prezenty w postaci pięknego albumu, kwiatów i słodyczy. Były chwile wzruszenia i gromkie "200 lat" dla Jubilatki. Pani Benigna nie kryła zadowolenia, wyrażając swoją wdzięczność za złożenie jej wizyty.
Dzieląc się swoimi odczuciami i trafnymi spostrzeżeniami otaczającej nas rzeczywistości, zwróciła uwagę na brak jakichkolwiek autorytetów dla młodzieży, z której mogłaby ona czerpać wzorce wychowawcze.
Na koniec przedstawiła swoją receptę na długowieczność, która brzmi: "Trzeba mieć silną wolę żeby żyć. Silną wolę do wszelkiego działania i dzielenia się dobrem z innymi ludźmi. Praca dla ludzi, dawanie samego siebie i pokonywanie bieżących problemów i przeszkód życiowych. Jak zakończyła rozmowę Pani Benigna: "Chcieć to móc!"

09

PAŹ

2007

27107

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.