Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Młodzież z Niemiec w naszej szkole ponadgimnazjalnej

W dniach 24 września do 1 października w Zespole Szkół Żarkach odbywał się obóz niemiecko - polski. Uczestniczyło w nim 30 uczniów oraz 8 opiekunów. Podczas wizyty młodzież niemiecka uczestniczyła w lekcjach prowadzonych w żareckiej szkole.
Uczniowie mieli okazję również zwiedzić Kraków i Oświęcim oraz Częstochowę i Jasną Górę. Współuczestniczyli z dziećmi ze Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w wyciece do Mirowa i Bobolic, gdzie obejrzeli pokaz rycerski przygotowany przez Rycerską Drużynę z Żarek. Uczestnicy obozu przebywali obok stadionu i budynku LKS- u, tam młodzież spała w specjalnie przygotowanych namiotach.
Głównym jednak punktem programu była praca nad projektem. Młodzież wykonała zieleniec na terenie przyległym do Zespołu Szkół, posadziła drzewa iglaste.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uczestnicy oficjalnej części uroczystości w ZS w Żarkach. M.in.: (od prawej) wicestarosta Jan Kieras, starosta Marian Wróbel i poseł na Sejm RP Wojciech Picheta

W niedzielę 30 września miał miejsce Dzień Joannitów - Tag der Joanniter. Odbyła się msza ekumeniczna "Porozumienie ponad granicami", podczas której ze strony niemieckiej wygłoszona została główna liturgia słowa oraz została zbudowana symboliczna barka.


Fot. Andrzej Kozłowski
Symboliczna barka zbudowana przez polską i niemiecką młodzież

W mszy uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu myszkowskiego.
Tuż po mszy i wzajemnych serdecznych podziękowaniach za udany obóz odbyła się prezentacja umiejętności pomocy poszkodowanym w wypadkach, oraz opieki hospicyjnej.
Organizatorami obozu byli: Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach i Joannici.

09

PAŹ

2007

76158

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.