Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Niecodzienna lekcja w myszkowskim Liceum

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w myszkowskim Liceum Ogólnokształcącym im. mjra H. Sucharskiego w Myszkowie odbyła się niecodzienna lekcja wychowania obywatelskiego dla grupy uczniów tutejszej szkoły.


Fot. Andrzej Kozłowski
Lekcję poprowadził Starosta Myszkowski Marian Wróbel, który przybliżył młodzieży rolę samorządu i obywatela w państwie demokratycznym

W przystępny dla młodzieży sposób starosta wyjaśnił najważniejsze zasady funkcjonowania samorządu lokalnego w Polsce. Zachęcał młodzież do aktywnego włączenia się w życie lokalnej społeczności: do udziału w wyborach samorządowych (w przypadku posiadania prawa wyborczego) czy poprzez pracę w organizacjach pozarządowych.
Starosta Wróbel nawiązał świetny kontakt z młodzieżą znajdując wspólny język i porozumienie, odpowiadając również na pytania zadawane przez młodzież.
Najbardziej interesującym tematem okazały się zagadnienia dotyczące funkcjonowania samorządu powiatowego i realny wpływ działań władz powiatu na życie mieszkańców.
Pomysłodawcą tego interesującego spotkania był dyrektor LO w Myszkowie Aleksander Surma.
Spotkanie było wartościową lekcją wiedzy o społeczeństwie. Stanowiło dobre uzupełnienie wiedzy młodych mieszkańców naszego powiatu o samorządzie terytorialnym. Zainteresowanie i odbiór z jakim spotkały się słowa starosty daje nadzieję, że młodzież świadomie uczestniczyć będzie w życiu naszej lokalnej społeczności. Należy tylko jej w tym umiejętnie pomóc, wyciągnąć rękę i zachęcić do działania. Temu przede wszystkim celowi służyło spotkanie starosty z myszkowskimi licealistami.

01

PAŹ

2007

85812

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.