Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym pod patronatem Starosty

W niedzielę 4 listopada br. w Parku Leśnym w Myszkowie odbyła się IV seria Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.


Fot. Andrzej Kozłowski
Błotniacy na trasie

Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa Janusza Romaniuka i Starosty Myszkowskiego Mariana Wróbla.

Pomimo momentami ulewnego deszczu na trasie stawili wierni kibice kolarstwa z Myszkowa i okolic, którzy przyszli do myszkowskiego Amfiteatru w Parku Leśnym aby na żywo śledzić rywalizację "błotniaków", jak nazywa się kolarzy przełajowych. Widać, że ta dyscyplina kolarstwa cieszy się sporym zainteresowaniem kibiców. Zawodnicy rywalizują tu o laury na specjalnie przygotowanej trasie w doskonale nadającym się do tego terenie. Emocji na myszkowskiej trasie nie zabrakło!


Fot. Andrzej Kozłowski
Podziw budziły zabytkowe rowery

Rywalizacji sportowej towarzyszyła wystawa zabytkowych rowerów zorganizowana przez pasjonata historii bicyklów Wojciecha Mszycę.


Fot. Andrzej Kozłowski
Kibice kolarstwa mieli niepowtarzalną okazję spotkania i porozmawiania z mistrzem Bogusławem Fornalczykiem.

Ten wybitny zawodnik kolarstwa urodził się w 1937 roku w Jaworzniku. Już od najmłodszych lat przejawiał duże zainteresowanie i zapał do sportu, szczególnie do kolarstwa. Jako młody chłopiec brał udział w lokalnych wyścigach i spartakiadach. Na jednym z wyścigów kolarskich sportowców niestowarzyszonych talent jego odkrył p. Edward Pelka, ówczesny trener Ludowych Zespołów Sportowych w Myszkowie. Pod jego opieką i kierunkiem Bogusław Fornalczyk początkowo na szczeblu powiatu, a następnie wojewódzkim i krajowym, zaczął osiągać wyniki, które były potwierdzeniem jego nieprzeciętnego talentu kolarskiego. Wkrótce rozpoczął karierę na szosach Europy i świata.
W 1958 r. wygrał indywidualnie wszystkie najważniejsze wyścigi w Polsce, by następnie w 1959 roku sięgnąć po mistrzostwo Polski w drużynie. W roku 1960 został powołany do kadry na Olimpiadę w Rzymie, gdzie zajął 10 miejsce indywidualnie i drużynowo. W tymże roku został najlepszym kolarzem szosowym Polski.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wręczenie nagród i statuetek

Puchary zwycięzcom rywalizacji wręczyli m.in. wicestarosta myszkowski Jan Kieras, burmistrz Miasta Myszkowa Janusz Romaniuk oraz mistrz Bogusław Fornalczyk.


Fot. Andrzej Kozłowski
Od prawej: wicestarosta Jan Kieras, burmistrz Janusz Romaniuk, Bogusław Fornalczyk

08

LIS

2007

34746

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.