Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starostwo - obecnym i przyszłym przedsiębiorcom

Starostwo Powiatowe w Myszkowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno osób chcących założyć własną działalność gospodarczą jak i przedsiębiorców z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a także w trosce o stały rozwój firm z naszego regionu oraz ich dobre przygotowanie do aplikowania o pomocowe środki unijne w nowej perspektywie finansowej zorganizowało w miniony wtorek bezpłatne szkolenie pod nazwą "Fundusze europejskie na utworzenie i rozwój firmy w latach 2007-2013".


Fot. Andrzej Kozłowski
W szkoleniu wzięło udział blisko 40 osób zainteresowanych tą tematyką.

Szkolenie prowadziła Marta Zmitrukiewicz trener - specjalista z dziedziny funduszy strukturalnych z Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Częstochowie.
Celem szkolenia było przedstawienie przepisów i regulacji prawa polskiego i UE obowiązujących przy realizacji inwestycji dofinansowanych ze środków UE na lata 2007 - 2013, podział środków z funduszy UE na lata 2007 - 2013, zapoznanie z zasadami opracowania projektów podlegających dofinansowaniu ze środków unijnych i przybliżenie praktycznych aspektów opracowywania i realizacji projektów inwestycyjnych dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.
Biorący udział w szkoleniu to przede wszystkim właściciele mikro, małych oraz średnich firm oraz osoby zainteresowane uzyskaniem praktycznej wiedzy i informacji w zakresie pozyskiwania dotacji w ramach programów operacyjnych przewidzianych na lata 2007 - 2013.
Tematyka szkolenia obejmowała zagadnienia z: instrumentów realizacji Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia na lata 2007-2013. Uczestnicy mogli także zapoznać się ze słownikiem ważnych pojęć. Zaprezentowano programy: RPO województwa śląskiego 2007-2013, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko oraz Program Operacyjny Kapitał Ludzki.
Uczestnicy mogli nabyć podstawy umiejętności identyfikacji projektów możliwych do finansowania z Funduszy Strukturalnych oraz poznać zasady umożliwiające przygotowanie prawidłowego wniosku o dotację inwestycyjną.

12

GRU

2007

53949

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.