Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

"Małe dziecko - wielka sprawa" w Pińczycach

W uroczystej atmosferze odbyło się przedświąteczne spotkanie w Pińczycach zorganizowane przez Fundację Ekologiczne Wychowanie i Sztuka "Elementarz". W spotkaniu udział wzięli, m.in. starosta myszkowski Marian Wróbel, burmistrzowie i wójtowie: Jacek Ślęczka, Krzysztof Motyl, Stanisław Błoński, przewodniczący rady gminy w Niegowie Józef Milewski, radny gminy Koziegłowy Józef Lazar (współorganizator spotkania), rodzice, przedstawiciele Fundacji Elementarz, przedstawiciele wszystkich niemal lokalnych mediów.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wystąpienie starosty myszkowskiego Mariana Wróbla

Odświętna atmosfera nie była spowodowana jedynie okresem Wielkiej Nocy, ale doniosłością samego wydarzenia. Organizatorzy bowiem w ten sposób podsumowali okres funkcjonowania ośrodka przedszkolnego w Pińczycach i podziękowali wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego powstania i funkcjonowania, a szczególności rodzicom uczęszczających tutaj dzieci.
Jak powiedział w swoim wystąpieniu starosta Marian Wróbel: "Jestem pozytywnie zaskoczony i jestem jednocześnie pod wrażeniem wkładu Państwa pracy w funkcjonowanie tego ogniska przedszkolnego. Pomimo faktu, że wychowanie przedszkolne leży w kompetencjach gmin, władze powiatu dostrzegają i doceniają wagę spraw, które Państwa dotyczą. Mimo, że nie mamy prawnych możliwości udzielenia wsparcia czy dotacji na funkcjonowanie tego przedszkola, to mamy możliwość udzielenia wsparcia na konkretne inicjatywy, jak np. ufundowanie nagród w konkursach."
Starosta docenił wkład pracy rodziców, znaczenie funkcjonowania ośrodka dla integracji lokalnej społeczności oraz budowania społeczeństwa obywatelskiego.

29

MAR

2008

54420

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.