Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Umiejętne zachowanie się na drodze i w środkach komunikacji, znajomość znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego (pieszy i rowerzysta), umiejętność bezpiecznego uczestniczenia w ruchu oraz wyrabianie ogólnej sprawności ruchowej, szybkiej orientacji i sprawnego działania to umiejętności, którymi musieli wykazać się młodzi uczestnicy powiatowych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej odbył się w miniony czwartek na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Myszkowie, a atrakcyjne nagrody dla zwycięzców ufundował starosta myszkowski Marian Wróbel.Turniej zorganizowany został przez Polski Związek Motorowy i Komendę Powiatową Policji w Myszkowie. W szranki stanęło kilkadziesięcioro dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i gimnazjalnych. Turniej ma charakter ogólnopolski i organizowany jest już od kilku lat. W naszym powiecie odbywają się eliminacje powiatowe. Z roku na rok przybywa chętnych chcących sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Rywalizacja przebiegała dwuetapowo: uczestnicy rozwiązywali testy składające się z 25 pytań dotyczące ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy oraz sprawdzali swoje umiejętności w jeździe po torze przeszkód. Turniej współorganizowali policjanci z myszkowskiej "drogówki": Robert Szczypka, Zbigniew Nowakowski, Jarosław Kowacki.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żarkach, w składzie: Lamch Mateusz, Marecki Krystian, Wnuk Daniel. II miejsce zajęła-drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisko, w składzie: Cielecki Łukasz, Noszczyk Kacper, Witas Paweł, a III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lgocie Górnej, w składzie: Caban Paweł, Wójcik Weronika, Musialik Konrad.
W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna z ZSP Nr 5 Gimnazjum Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Myszkowie, w składzie: Fornalczyk Rafał, Hamerla Błażej, Socha Sebastian. II miejsce - drużyna z Gimnazjum w Żarkach Letnisko, w składzie: Budek Michał, Jaworek Kamil, Jałowiec Bartłomiej, a III miejsce - drużyna z Gimnazjum w Żarkach, w składzie: Wiktor Norbert, Polak Kamil, Myga Paulina.
Do kolejnego etapu eliminacji zakwalifikowały się drużyny: Szkoły Podstawowej w Żarkach, Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisko oraz Zespołu Szkół Publicznych Nr 5 Gimnazjum Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi.
W kategorii szkół podstawowych indywidualnie zwyciężyli: I miejsce - Wnuk Daniel - Szkoła Podstawowa w Żarkach, II miejsce - Kosętka Daniel -Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu i III miejsce - Caban Paweł - Szkoła Podstawowa w Lgocie Górnej.
W kategorii gimnazjów: I miejsce - Nowak Kamil - Gimnazjum w Żarkach, II miejsce - Fornalczyk Rafał - Zespół Szkół Publicznych Nr 5 Gimnazjum Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi Nr 5, a III miejsce - Luboń Przemysław - Zespół Szkół Publicznych Nr 1, Gimnazjum Nr 1 w Myszkowie.
Starosta myszkowski Marian Wróbel ufundował indywidualnym zwycięzcom nagrody książkowe i statuetki, a zastępca burmistrza Myszkowa Rafał Gil wręczył upominki złożone z materiałów promocyjnych miasta. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 otrzymała nagrodę specjalną od starosty na rzecz szkoły w postaci piłek. Turniej pozwolił dobrze wypełnić tak ważne dla wszystkich zadanie, jakim jest przygotowanie dziecka do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

15

KWI

2008

18286

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.