Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Delegacja Powiatu Myszkowskiego w Broxtowe

Przed tygodniem z pobytu w partnerskim Okręgu Broxtowe w Anglii wróciła delegacja Powiatu Myszkowskiego w składzie: Jan Kieras - wicestarosta, Dorota Kaim - Hagar - wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Mariusz Morawiec - Członek Zarządu Powiatu, Małgorzata Jędrycha - Gorczyca i Dariusz Lasecki - radni Rady Powiatu oraz tłumaczka.

W programie interesującej wizyty znalazło się spotkanie z władzami Okręgu Broxtowe, w tym m.in. z Burmistrzem Broxtowe Brianem Wombwellem i radnymi. Polscy goście mieli również okazję wziąć udział w obchodach 30 - lecia podpisania przez naszego angielskiego partnera bliźniaczej umowy z niemieckim miastem Gutersloh.
W programie ciekawej wizyty znalazło się ponadto zwiedzanie Muzeum Tramwajów, Muzeum Przemysłu Metalurgicznego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Delegacja Powiatu wraz z burmistrzem B.Wombellem

Rozmawiano o potencjalnym nawiązaniu współpracy ze strażami ochotniczymi w okręgu Broxtowe, celem wymiany wzajemnych doświadczeń w zakresie ochrony przeciwpożarowej i działań OSP oraz wymianie zespołów folklorystycznych między Powiatem Myszkowskim a Okręgiem Broxtowe. Wicestarosta Jan Kieras podkreślał, że nasza delegacja spotkała się z ogromną życzliwością i serdecznym przyjęciem w Broxtowe: Wykorzystując pobyt w Anglii, spotkaliśmy się z Polakami mieszkającymi i pracującymi w Broxtowe i okolicach Nottingham. Duże wrażenie zrobił na nas wielokondygnacyjny budynek centrum handlowego. Przeprowadziliśmy rozmowy na temat dalszej współpracy z Broxtowe, szczególnie obszarze kontynuowania wymiany młodzieży, jako niewątpliwa dalsza okazje do pogłębienia wymiany językowej. Nasza delegacja zwróciła również uwagę na ciągnące się kilometrami żywopłoty z różnych krzewów, w tym z zimozielonych oddzielających drogi od pól uprawnych oraz charakterystyczne żywopłoty oddzielające poszczególne kompleksy pól oraz krzewy ozdobne przed budynkami mieszkalnymi. Anglicy dzielili się z przedstawicielami naszego samorządu powiatowego problemami związanymi m.in. z nawiedzającymi często te tereny powodziami.

13

KWI

2008

63671

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.