Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W budynku wielofunkcyjnym OSP w Rzeniszowie odbyła się inauguracja działalności Centrum Kształcenia, powstałego w ramach projektu "Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich". Centrum jest przykładem jak obecnie w zainicjowanie i realizację wspólnej inicjatywy angażują się społecznie mieszkańcy miejscowości we współpracy z samorządem.


Fot. Andrzej Kozłowski
Inauguracja Centrum w Rzeniszowie

Na uroczystość inauguracji działalności Centrum Kształcenia na Odległość przybyło wielu gości, wśród których znaleźli się m.in.: starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, radni powiatowi Dorota Kaim - Hagar, Andrzej Jastrzębski, Mariusz Morawiec, Stanisław Gmitruk - szef częstochowskiego ARMiR-u, pracownicy samorządów, strażacy ochotnicy oraz użytkownicy Centrum Kształcenia.

Powstanie i funkcjonowanie Centrum Kształcenia przyczyni się do wyrównania szans edukacyjnych mieszkańców, jak również będzie stanowiło istotny krok w rozwoju Rzeniszowa i gminy oraz do ciągłego pokonywania bariery mentalnej.
Inicjatorem powstania Centrum była Rada Sołecka wsi Rzeniszów, a organizatorami spotkania sołtys wsi Wojciech Radecki i prezes OSP w Rzeniszowie Zenon Kurzak.
Jak mówią zgodnie organizatorzy, w powstaniu Centrum: "Należy docenić przede wszystkim ogromny wkład społeczności wsi Rzeniszów, strażaków ochotników, mieszkańców, którzy przepracowali przy tej inwestycji setki godzin w czynie społecznym. To ogromna praca, którą musimy wszyscy zauważyć i docenić. I rzeczywiście słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy dołożyli tu choć cegiełkę. Spore zaangażowanie w powstanie centrum wykazały firmy WOMIR-SPA, Gradus, RAWO, Józan, Spółka Wodna "Boży Stok".

06

KWI

2008

45261

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.