Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W niedzielne południe 18 maja na strzelnicy miejskiej LOK-u w Myszkowie odbyły się Zawody Strzeleckie z okazji Dnia Zwycięstwa o Puchar Starosty Myszkowskiego Mariana Wróbla. Organizatorami zawodów był Zarząd Powiatowy LOK w Myszkowie. Nagrody ufundował Starosta Myszkowski Marian Wróbel.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta Marian Wróbel wręczył statuetkę radnemu Jackowi Sularzowi - przewodniczącemu Koła LOK przy OSP w Nadwarciu

Okazją do kolejnej edycji corocznych zawodów była 63 rocznica Wyzwolenia. Tradycyjnie przed tarczami zameldowali się wszyscy chętni członkowie LOK-u, którzy przybyli na strzelnicę. Zawodnicy rywalizowali w strzelaniu z karabinka sportowego oddając dziesięć ocenianych strzałów do tarczy. Zgodnie z regulaminem zawody prowadzone były w rywalizacji indywidualnej i drużynowej.


Fot. Andrzej Kozłowski
Ciepła majowa niedziela oraz ranga corocznej imprezy przyciągnęła na linię ognia 70 zawodników z 19 drużyn strzeleckich.

Wystartowały drużyny: Nadwarcie I i II, ZSZ, Bractwo Strzeleckie, Winowno, MOSiR, Mijaczów, Orzeł Przybynów I i II, Damian I, II i III, Relaks, Eurolas i Budowlani.
Uroczystego wręczenia okolicznościowych dyplomów i pucharów za miejsca I-V w kategorii indywidualnej i drużynowej oraz w kategorii najlepszy junior dokonał Starosta Myszkowski Marian Wróbel.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta wręczył również okolicznościowy dyplom z okazji 80-tych urodzin, prezesowi Zarządu Powiatowego LOK w Myszkowie Marianowi Stelmachowi, przesłany przez wojewódzkie władze LOK-u.

Czytamy w nim m.in.: "Z okazji wspaniałego Jubileuszu 80 urodzin pragnę złożyć Panu w imieniu Śląskiej Wojewódzkiej Organizacji Ligi Obrony Kraju serdeczne gratulacje oraz wyrazy szacunku. Proszę przyjąć podziękowania za wieloletnią pełną zaangażowania pracę społeczną. Każde Pana działanie, wyróżniające się zawsze rzetelnością i poczuciem obowiązku sprawiło, że zyskał Pan zasłużone uznanie.
W województwie dostrzeżono także pracę powiatowych władz Ligi, nagradzając nasz miejscowy LOK okolicznościową statuetką i dyplomem dla przodującego Zarządu na Śląsku w 2007 roku. Przodującym w ubiegłym roku Kołem Ligi władze województwa uznały Koło LOK przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lgocie Nadwarciu, któremu szefuje Jacek Sularz.


Fot. Andrzej Kozłowski
Przyznano również okolicznościowe brązowe i srebrne medale dla członków LOK, wśród uhonorowanych znalazł się m.in. dyrektor MOSiR w Myszkowie Jan Bzowy.

Indywidualnie zwyciężyli:
I miejsce Stanisław Bulski - 90 pkt.
II miejsce Tomasz Kidawka - 90 pkt.
III miejsce Mieczysław Olech - 88 pkt.
IV miejsce Mariusz Noszczyk - 88 pkt.
V miejsce Artur Miklas - 87 pkt.

Zwycięstwo drużynowo:
I miejsce Mijaczów - 421 pkt.
II miejsce Relaks - 406 pkt.
III miejsce Nadwarcie II - 405 pkt.
IV miejsce Damian - 399 pkt.
V miejsce Nadwarcie I - 387 pkt.
Orzeł Przybynów - 387 pkt.

Zawody o Puchar Starosty Myszkowskiego na stałe wpisały się do kalendarza imprez sportowych organizowanych przez LOK w Myszkowie.

22

MAJ

2008

17177

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.