Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiatowy Dzień Strażaka w KP PSP w Myszkowie

Wmurowanie kamienia węgielnego w budowanej Strażnicy, Apel, odznaczenia i przemowy gości złożyły się na obchodzony w ubiegłą środę Dzień Strażaka w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Myszkowie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uroczysta zmiana warty przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie

W uroczystym Apelu uczestniczyli oprócz strażaków KP PSP w Myszkowie przedstawiciele samorządów: Powiatu Myszkowskiego i Miasta Myszkowa. W wzięli w nim udział: wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, starosta myszkowski Marian Wróbel, burmistrz Miasta Myszkowa Janusz Romaniuk, zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. mgr inż. Ryszard Popyk, Komendant Powiatowy Policji podinsp. Henryk Sieradzki, dyrektor stacji pogotowia ratunkowego w Myszkowie Khalid Hagar, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP w Myszkowie Zdzisław Ucieklak, kapelan powiatowy strażaków ks. Kazimierz Świerdza.
Uroczystości rozpoczęły się od wciągnięcia, przy dźwiękach "Mazurka Dąbrowskiego", Biało - Czerwonej na maszt.
Zaproszonych gości powitał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej - bryg. Dariusz Caban, składając wszystkim strażakom z okazji ich święta życzenia wszelkiej pomyślności w służbie oraz życiu osobistym i gratulując wszystkim, którzy zostaną odznaczeni i wyróżnieni.

Podczas uroczystości wręczono 9 awansów: na stopień starszego aspiranta - Mariusz Szczepański, na stopień aspiranta - Grzegorz Cis, na stopień ogniomistrza - Adam Napora, na stopień starszego strażaka Mariusz Kukla, Paweł Labocha, Marek Męcik, Jacek Potempski, Rafał Szczepańczyk i Adam Szymański.
Wyróżniający się w służbie strażacy odznaczeni zostali medalami i odznakami . W gronie wyróżnionych znaleźli się: Odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" mł. kpt. Andrzej Dzieża, mł. kpt. Mariusz Dzieża, asp. sztab. Zbigniew Placek, kpt. Piotr Szulc, st. kpt. Sergiusz Wiśniewski. Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa" asp. sztab. Marek Szczepaniak.

Kolejnym uroczystym punktem było wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Strażnicy Komendy Powiatowej PSP.

W imieniu Komendanta Śląskiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Marka Rączki życzenia strażakom złożył jego zastępca st. bryg. Ryszard Popyk, który pogratulował wszystkim odznaczonym i wyróżnionym, podziękował strażakom i ich rodzinom za wsparcie udzielane w tak ciężkiej służbie: "Służbę wykonujecie bardzo dobrze, myślę że przez następny rok będzie na takim poziomie i będziemy równie dobrze oceniani za służbę. Dziękuję Panu staroście myszkowskiemu Marianowi Wróblowi za pomoc w rozbudowie strażnicy, bez pomocy starostwa nie moglibyśmy rozpocząć inwestycji. Dziękuję w imieniu komendanta i swoim własnym."


Fot. Andrzej Kozłowski
Słowa uznania do myszkowskich strażaków skierował wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski:
"Z okazji Dnia strażaka proszę przyjąć podziękowania dla Wszystkich Strażaków za pełną oddania i poświęcenia służbę. Pragnę podkreślić, że jestem pełen uznania dla Straży Pożarnej, której profesjonalizm i skuteczność miałem okazję wielokrotnie obserwować w trakcie akcji, często w skrajnie trudnych okolicznościach. Zawód strażaka cieszy się uzasadnionym prestiżem oraz dużym społecznym zaufaniem - to bardzo odpowiedzialna, ale i piękna praca. Ratowanie życia ludzkiego oraz dorobku często całego życia, usuwanie skutków klęsk żywiołowych to działania, z których strażacy mogą być dumni. Dziękuję Wam za to, że często z narażeniem własnego życia i zdrowia podejmujecie niełatwe decyzje z całą świadomością ryzyka i odpowiedzialność, jaka na Was spoczywa. W tym uroczystym dniu życzę Wam, aby praca była źródłem satysfakcji, a przed wszystkim zdrowia i pomyślności w życiu osobistym" - powiedział wicemarszałek Kleszczewski.


Fot. Andrzej Kozłowski
Kierując słowo do strażaków Starosta Myszkowski Marian Wróbel powiedział:
"Szanowne druhny i druhowie, w imieniu własnym i w imieniu władz samorządowych Powiatu Myszkowskiego, chciałem Wam w dniu Waszego Święta złożyć serdeczne życzenia, takie które powodowałyby, że z każdej akcji wracalibyście z sukcesem, zmęczeni ale usatysfakcjonowani wynikami waszych akcji. Doceniamy wszyscy Waszą pracę, która jest trudna, niebezpieczna ale przede wszystkim potrzebna całemu społeczeństwu. Zapewniacie ład i porządek. Ratujecie mienie i zdrowie obywateli i za to wszyscy Wam jesteśmy bardzo wdzięczni. Osiągane przez Was wyniki w pracy również są bardzo dobre, za co należą Wam się serdeczne podziękowania." Starosta złożył podziękowania i gratulacje wszystkim awansowanym i wyróżnionym strażakom.

Mówiąc o inwestycji w budowę nowej strażnicy starosta Marian Wróbel powiedział: "W dniu dzisiejszym przyszliśmy tu również aby dokonać aktu erekcyjnego, aktu wmurowania kamienia węgielnego. Jest to bardzo ważna z punktu widzenia miasta i powiatu inwestycja, bo ona jest jak najbardziej potrzebna. Była to inwestycja która przewlekała się, ale już w ciągu najbliższego roku, ta inwestycja będzie służyła nam Wszystkim."


Fot. Andrzej Kozłowski
Burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk mówił:
"W tym pięknym dla Was dniu pragnę złożyć najserdeczniejsze dla Was życzenia. Tylu powrotów ze służby jak i wyjazdów. Abyście zawsze byli obdarzani takim szacunkiem jakim jesteście obdarzani. Nie ma takiego drugiego zawodu, który byłby obdarzany takim szacunkiem społecznym jak zawód strażaka. Dziękuję serdecznie za wszystko."

Strażacy wysłuchali także życzeń od poseł Jadwigi Wiśniewskiej i Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Ksiądz Kazimierz Świerdza, kapelan powiatowy strażaków: "Siostry i bracia strażacy, pragnę zapewnić o moich modlitwach za Was w tej szczególnej służbie. Dajecie świadectwo służenia Bogu, Człowiekowi i Ojczyźnie. Życzę spełnienia tych wszystkich szlachetnych zadań, celów, w wielkim honorze, w poczuciu swojej misji, swojej godności , swojego powołania. Niech łaska boża towarzyszy Wam w Waszej misji. Niech łaska Boża wspomaga Was mocą świętego Floriana."

Po wystąpieniach zaproszonych gości nastąpiła wymiana służby w jednostkach ratowniczo - gaśniczych. Zmiana II w dniu święta dowodzona przez asp. sztab. Tomasza Szczygła, przekazała służbę pod dowództwem asp. Grzegorza Nowaka, a uroczysta zmianę warty przeprowadził asp. Adrian Hacaś.

19

MAJ

2008

95068

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.