Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

We wtorek 16 kwietnia br. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie odbył się I etap Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem "Wygraj Brukselę!".


Fot. Andrzej Kozłowski
Do Konkursu przystąpiło blisko 40 uczniów z czterech szkół średnich z terenu powiatu myszkowskiego.

Uczestnicy otrzymali test wyboru składający się z 30 pytań. Każdemu pytaniu przyporządkowane zostały trzy odpowiedzi (a, b, c), z których tylko jedna była prawidłowa. Czas na rozwiązanie testu był ograniczony do 30 minut. W II etapie Konkursu, który zostanie przeprowadzony w Katowicach, spotkają się uczniowie z całego województwa, którzy udzielili 17 poprawnych odpowiedzi. 40 finalistów II etapu w nagrodę wyjedzie w podróż studialną do Brukseli.
Organizatorami Konkursu są: Śląski Związek Gmin i Powiatów, Stowarzyszenie "Akademia Edukacji Europejskiej" oraz Starostwo Powiatowe w Myszkowie.
Do konkursu zgłoszonych zostało 1552 uczniów naszego województwa, do pisania testów przystąpiło 1173 uczniów, do II etapu zakwalifikowane zostały 293 osoby, z czego 11 z naszego powiatu. Wśród nich znaleźli się: z LO w Myszkowie: Patrycja Krakowiak, Kaja Szczygieł, Aleksandra Machura, Karolina Ciura, Amadeusz Jagieła; z ZS w Żarkach: Tomasz Siekierski, Ewelina Łozińska; z ZS Nr 1 w Myszkowie: Ewa Pietrzyk, Ewa Adamczyk, Patrycja Jeż; z ZS Nr 2 w Myszkowie: Daniel Bilnik.


Fot. Andrzej Kozłowski
Test w pocie czoła opłaca się, zdobytą wiedzę o Unii Europejskiej łatwo można przekuć na możliwość jej obserwacji w samym sercu - Brukseli

Który z naszych uczniów pojedzie w nagrodę do Brukseli przekonamy się już 3 czerwca br. w wyniku II etapu Konkursu, który odbędzie się w Auli nr 8 oraz Auli nr 7 (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, ul. Bankowa 11b, Katowice). Pisanie testu rozpocznie się o godz. 13.00. Przed wejściem na aulę organizatorzy będą sprawdzali tożsamość uczniów na podstawie legitymacji szkolnych.

17

MAJ

2008

20446

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.