Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gwałtowne burze i nawałnice przeszły nad powiatem

W ciągu minionego weekendu nad powiatem myszkowskim przeszły gwałtowne burze. Wyjątkowo gwałtowne były w niedzielne popołudnie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Gwałtowna burza nad Myszkowem

Wyrwane z korzeniami drzewa, połamane konary na drogach, problemy z dostawą lub miejscami brak prądu w niektórych miejscowościach, uszkodzone linie telefoniczne - tak wyglądała jeszcze w poniedziałkowy poranek sytuacja w wielu miejscowościach powiatu.


Złamane zostało drzewo przed budynkiem Starostwa Powiatowego

W związku z silnym wiatrem i gwałtownymi opadami atmosferycznymi na terenie powiatu myszkowskiego, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie podejmowała interwencje związane z wiatrołomami, podtopieniami, pożarami i uszkodzeniami obiektów od wyładowań atmosferycznych.
Ulice w niedzielne popołudnie i poniedziałkowy poranek w wielu miejscach zalane były przez spore ilości wody, gdyż studzienki nie nadążały z przyjmowaniem deszczu.
W sobotę 12 lipca o godz. 19:42 w Bliżycach w gminie Niegowa w całości spaleniu uległa stodoła drewniano - murowana. Straty oszacowano na 60 tys. zł. Przyczyną powstania pożaru były wyładowania atmosferyczne.


Fot. Andrzej Kozłowski
Na tym słupie, od uderzenia pioruna zginęły dwa bociany

W miejscowości Cynków, przy ul. Woźnickiej burza uszkodziła gniazdo bocianie. Na miejscu śmierć poniosła bocianica wraz z jednym młodym. Dwa pozostałe bocianiątka zostały uratowane przez gospodarza podwórka, a następnie przetransportowane do pogotowia leśnego w Mikołowie.


Fot. Andrzej Kozłowski
System komunikacyjny został niezwłocznie udrożniony.

Na poboczach dróg występowało wiele zwalonych drzew. Wiatr i połamane drzewa w wielu miejscach uszkodziły sieć energetyczną. M.in. złamaniu uległo drzewo nad stawami Fabryki Papieru, vis-a-vis budynku Starostwa Powiatowego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Odpowiednie służby powiatowe skutki nawałnicy usuwały przez całą dobę.

Strażacy wielokrotnie wzywani byli do wypompowywania wody z zalanych piwnic domów i innych budynków.

15

LIP

2008

35948

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.