Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W sytuacjach kryzysowych, gdy rodzina nie jest w stanie poradzić sobie z problemami; nie może, nie potrafi bądź nie chce zajmować się dzieckiem, zachodzi konieczność udzielenia pomocy, wsparcia lub interwencji. W takich sytuacjach dziecko ma prawo do opieki zastępczej. W powiecie myszkowskim funkcjonuje 86 rodzin zastępczych. Rodziny spotkały się przed tygodniem w Starostwie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Z rodzinami zastępczymi spotkał się Wicestarosta Jan Kieras

W spotkaniu, które odbyło się w Starostwie uczestniczyli wicestarosta Jan Kieras, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Grażyna Chałupka, która wraz z zespołem pracowników jednostki zorganizowała spotkanie, przedstawiciele Sądu Rejonowego w Myszkowie III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, Zespołu Kuratorów Rodzinnych SR w Myszkowie, myszkowskiej Prokuratury Rejonowej, Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Częstochowie, Rodzinnego Domu Dziecka w Myszkowie.

Obecnie na terenie powiatu myszkowskiego funkcjonuje 86 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 133 wychowanków. W znacznej większości są to rodziny spokrewnione z dzieckiem, tylko 9 rodzin jest niespokrewnionych. Funkcjonuje także 1 rodzina zawodowa o charakterze pogotowia rodzinnego.

W imieniu Starosty Myszkowskiego Mariana Wróbla, okolicznościowe listy gratulacyjne życzenia oraz kwiaty dla rodzin, wręczył wicestarosta Jan Kieras.
"Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji, jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nieswoje dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę, wprowadzić je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki" - mówił wicestarosta Jan Kieras.

05

LIP

2008

75365

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.