Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pani Benigna Bulanda, mieszkanka Pińczyc, 22 września ukończy setny rok życia. We wtorek z życzeniami i prezentami zawitała u Jubilatki delegacja Starostwa.


Fot. Andrzej Kozłowski
Delegacja Starostwa z wizytą u Jubilatki

Z okazji setnych urodzin Starosta Myszkowski Marian Wróbel złożył w imieniu własnym i władz powiatu najserdeczniejsze życzenia Pani Benignie: "Życzę Pani wszelkiej pomyślności oraz nieustannej pogody ducha. Niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia, które upływa w spokoju i zdrowiu." - winszował Jubilatce starosta myszkowski Marian Wróbel. Oprócz starosty życzenia i gratulacje z okazji tak wyjątkowego i rzadkiego w dzisiejszych czasach wydarzenia składali wicestarosta Jan Kieras i radny gminy Koziegłowy Józef Lazar, mieszkaniec Pińczyc. Delegacja Starostwa odwiedziła jubilatkę w domu nauczycielskim w Pińczycach, gdzie na co dzień mieszka. Spotkanie urodzinowe przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze, która udzieliła się również Pani Bulandzie. Serdeczne gesty, upominki, kwiaty oraz grono gości wywołały uśmiech i radość na jej twarzy. Był czas na rozmowy o przeszłości, o ciężkich latach II wojny światowej, o wczesnych latach powojennych, o budowie systemu oświaty wiejskiej i o trudach z tym związanych. Jubilatka zachwyca wigorem i dziarskością oraz optymizmem życiowym, którego mógłby pozazdrościć jej nie jeden młody człowiek. Głos ma wyraźny i silny. Warto się w niego wsłuchiwać, gdyż bardzo realnie ocenia dzisiejszą rzeczywistość. O polityce wypowiada się niechętnie, jednak nadal leżą jej na sercu sprawy związane z wychowaniem młodzieży. Jak sama mówi: "Przeraża mnie zachowanie dzisiejszej młodzieży. Młodzieży pokolenia telewizorów i komputerów brakuje zajęcia, szczególnie na wsi, w środowisku wiejskim. Pozostają jedynie rozrywki, alkohol. Trzeba młodym pokazać cel w życiu." Widać, że jubilatka czuje się świetnie, a datami sprzed kilkudziesięciu lat sypie jak z rękawa. Zdrowie, bez dwóch zdań, zawdzięcza świetnym genom. Wigoru mógłby jej pozazdrościć niejeden pięćdziesięciolatek. Życzymy 200 lat.

17

WRZ

2008

86883

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.