Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W czerwcu w powiecie myszkowskim przeprowadzano badania wad postawy wśród dzieci w wieku 7-14 lat z myszkowskich i koziegłowskich szkół. Z początkiem roku szkolnego, sześć nich zostało wyposażone w pracownie i potrzebny sprzęt do gimnastyki korekcyjnej. Wszystko dzięki Fundacji Domin, którą do współpracy w naszym powiecie zaprosili radni powiatowi: Zofia i Andrzej Jastrzębscy oraz Dorota Kaim - Hagar.


Fot. Andrzej Kozłowski
Pozyskany sprzęt do pracowni gimnastyki korekcyjnej w SP Nr 5 w Myszkowie. Identyczny sprzęt trafił, do chwili obecnej, do sześciu podstawówek w powiecie myszkowskim

Badania przesiewowe wad postawy u dzieci w szkołach podstawowych w gminach Myszków i Koziegłowy przeprowadzone zostały w czerwcu, w ramach programu Fundacji Polsat "PROSTO DO EUROPY". Z "Raportu z badań przesiewowych wad postawy u dzieci w jurajskich gminach: Myszków, Koziegłowy, Lgota, Góra Włodowska", przesłanego do burmistrzów Myszkowa i Koziegłów wynika, że łącznie przebadanych zostało 1969 dzieci. U 1281 dzieci zdiagnozowano różne wady narządu ruchu, co stanowi 65% wszystkich przebadanych osób, w tym zdiagnozowane zostały cztery osoby do leczenia operacyjnego bardzo zaawansowanej skoliozy. W badaniach przesiewowych oprócz zespołu lekarzy konsultantów z poznańskiej Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, pracujących pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Marka Jóźwiaka, wzięło udział 19 lekarzy z SP ZOZ i NZOZ-ów z powiatu myszkowskiego oraz 28 wolontariuszy. Wśród badających był wówczas m.in. lekarz – ortopeda Mariusz Kleszczewski, Wicemarszałek Województwa Śląskiego. Inicjatywę wsparł starosta myszkowski Marian Wróbel i dyrekcja SP ZOZ.

26

LIS

2008

93571

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.