Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pieniądze od Marszałka na profilaktykę zdrowotną

Szpital Powiatowy w Myszkowie pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego środki na realizację Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Promocji Zdrowia. Środki zostaną przeznaczone na program profilaktyki chorób układu krążenia i na program profilaktyki chorób związanych ze starzeniem się społeczeństwa.

Wojewódzki Program Profilaktyki i Promocji Zdrowia na lata 2008-2010 został uchwalony przez Sejmik Województwa Śląskiego w marcu br. Jego celem jest poprawa jakości życia oraz stanu zdrowia mieszkańców regionu poprzez działania profilaktyczne w dziedzinie ochrony i promocji zdrowia.
W 2008 roku zaplanowano realizację 3 programów zdrowotnych: postrzeganie osoby starszej w społeczeństwie i choroby związane ze starzeniem się społeczeństwa, program profilaktyki nowotworów złośliwych narządów oddechowych klatki piersiowej oraz program profilaktyki chorób układu krążenia ze szczególnym uwzględnieniem udaru mózgu.
"Urząd Marszałkowski ogłosił trzy konkursy ofert na realizację Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Promocji Zdrowia. Na program profilaktyki chorób układu krążenia myszkowski Szpital pozyskał w sumie 25 tys. zł, a na program profilaktyki chorób związanych ze starzeniem się społeczeństwa 21.500 zł." - informuje Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski.
Celem programu "Postrzeganie osoby starszej w społeczeństwie i choroby związane ze starzeniem się społeczeństwa” jest zmiana postrzegania wizerunku osoby starszej, pomoc i wsparcie dla osób z demencją starczą i chorobą Alzheimera oraz profilaktyka chorób ludzi starszych. Konkurs obejmuje prowadzenie badań, które mają na celu profilaktykę chorób ludzi starszych po 65 roku życia, m.in. wywiadów lekarskich, pomiarów ciśnienia tętniczego krwi i poziomu cholesterolu, badań słuchu i wzroku, badań EKG a także pomiarów cukru we krwi, morfologii i badań psychologicznych w kierunku choroby Alzheimera.
Celem „Programu profilaktyki chorób układu krążenia ze szczególnym uwzględnieniem udaru mózgu” jest zmniejszenie umieralności z powodu udarów mózgu, poprawa jakości życia osób leczonych z powodu chorób układu krążenia, zmniejszenie częstości udarów oraz niesprawności poudarowej. W ramach programu przewidziano przeprowadzenie badań ogólnych, dopplerowskich, wywiadów lekarskich, pomiarów ciśnienia tętniczego krwi i poziomu cholesterolu oraz EKG.
Pierwszy z programów realizowany będzie przez przychodnie na Strażackiej, na Wolności i na Partyzantów, a drugi przez przychodnię w Koziegłowach.

19

LIS

2008

82974

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.