Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

SP ZOZ w Myszkowie etapowo i konsekwentnie dostosowuje przychodnie, ośrodki zdrowia i poradnie do rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakimi powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia ZOZ.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zarząd Powiatu, władze Miasta Myszkowa i dyrekcja Szpitala Powiatowego na tle wyremontowanej Przychodnia na Strażackiej

Dziś już nasze oczy cieszy nowa kolorystyka ścian Przychodni na Strażackiej, zbliżonej kolorystycznie do położonego nieopodal urzędu miejskiego. Nie bez znaczenie oczywiście okazały się tu względy ekonomiczne i wynikająca z tego faktu po ociepleniu ścian oszczędność ogrzewania. Wokół budynku na nowo zagospodarowano miejsca pod większy i wygodniejszy parking. Na prace te przeznaczono w sumie blisko 290 tys. zł, z czego 142 tys. dał Starosta. We wrześniu powstał nowy chodnik na ul. Strażackiej, biegnący również przed przychodnią.Fot. Andrzej Kozłowski
U góry przychodnia za Szpitalem przed remontem, u dołu po remoncie

Wyremontowany został również budynek Przychodni Nr 3 za Szpitalem na Wolności. Modernizacja tego obiektu przebiegała również etapowo. Najpierw wymieniono tu blisko 30 okien, a teraz ocieplono ściany, nadając im ponadto piękny różowy kolor. Mieszczą się tu pomieszczenia administracyjno – biurowe SP ZOZ a przede wszystkim Przychodnia Rejonowa Nr 3 w Myszkowie, w której rokrocznie leczy się blisko 500 pacjentów. Remont budynków przychodni przyczyni się do zmniejszenia emisji trujących substancji do atmosfery, poprzez zmniejszenie zużycia gazu na ogrzewanie, zmniejszą się straty ciepła, przyczyniając się w sumie do obniżenia kosztów utrzymania obiektu. Poprawie ulegnie komfort przyjmowania pacjentów i estetyka budynków. Obecna faza termomodernizacji tego budynku to koszt 195 tys. zł.
Poza tymi remontami dostosowawczymi wykonane zostały także wymiana okien na oddziale rehabilitacji na Osińskiej Górze za blisko 40 tys. zł, remont dachu w przychodni za Szpitalem, remont odwodnienia i obróbek blacharskich w przychodni na Strażackiej. W trakcie remontu znajduje się szpitalna kuchnia.
W sumie plan zadań inwestycyjnych na 2008 rok przewiduje wydatkowanie kwoty 3,5 mln zł na remonty dostosowawcze oraz zakup sprzętu.
Obecnie także trwają prace nad projektem modernizacji Szpitala Powiatowego.
W sumie w procesie przygotowawczym obiektów Szpitala do wymagań ministerialnych Starostwo przeznaczyło 1.000.000 zł, w tym 200.000 z funduszu ochrony środowiska.
W 2009 r. rozpoczną się prace modernizacyjne Szpitala Powiatowego. W planach przewidziano termomodernizację budynku przychodni w Koziegłowach, gdzie planuje się ocieplić ściany, remont i ocieplenie dachu w przychodni na Strażackiej i remont gabinetów fizykoterapii w przychodni na Światowicie.

19

LIS

2008

48990

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.