Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nowy chodnik z Poraja do Jastrzębia

Dobiegły końca prace związane z budową przez Starostwo chodnika na ul. Jastrzębskiej miedzy Porajem a Jastrzębiem.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta myszkowski Marian Wróbel, radny z gminy Poraj Łukasz Stachera i dyr. Zarządu Dróg Mariusz Sikora na nowym chodniku

Wykonanie robót ziemnych (koryto pod chodnik), ułożenie krawężników betonowych, obrzeży betonowych oraz wykonanie nawierzchni z kostki betonowej na chodniku i wjazdach, a także uzupełnienie masą asfaltową(przy krawężniku) – z tego składały się prace związane z budową nowego chodnika. W szybkim tempie powstał nowy, wygodny ciąg dla pieszych na odcinku blisko 400 m. Szacowany koszt inwestycji wyniósł blisko 80 tys. zł. Do tej pory ruch pieszy w tym rejonie odbywał się wzdłuż jezdni, co stwarzało duże zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników. Podkreślić należy, że bliskie usytuowanie zbiornika wodnego Poraju, szczególnie latem generuje w tym rejonie znaczne natężenie ruchu pieszego. Ponadto okolica zabudowuje się rosnącymi jak grzyby po deszczu domami jednorodzinnymi. Nowy chodnik znacznie poprawi bezpieczeństwo w tej części Poraja. Odcinek chodnika prowadzi do Jastrzębia.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nowy chodnik to blisko 400 m nowej kostki brukowej

„Cieszę się, że ta inwestycja została zrealizowana. Chodnik z Jastrzębia do Poraja był niezbędny w celu poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku drogi powiatowej. W imieniu mieszkańców Poraja i Jastrzębia oraz radnej powiatowej Anny Sochy, pragnę podziękować Panu Staroście Marianowi Wróblowi i Zarządowi Powiatu za dokonanie tej potrzebnej inwestycji.”- mówi wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Stachera, radny z gminy Poraj. Wykonawcą tej inwestycji było Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowo-Drogowe URBIT z Lgoty Murowanej.

17

GRU

2008

11479

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.