Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jest w Orkiestrze dętej jakaś siła

Bardzo podniośle i przy zimowej aurze odbyły się w niedzielę 18 stycznia br. uroczystości związane z jubileuszem 100-lecia Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Myszkowie-Mrzygłodzie. Władysław Piwowarski, kapelmistrz orkiestry dętej poświęcił 21 lat swojego życia na rzecz jej rozwoju. Był jednym z najważniejszych bohaterów jubileuszu 100-lecia istnienia tego zespołu.


Fot. Andrzej Kozłowski
Orkiestra Dęta przy OSP w Myszkowie - Mrzygłodzie pod batutą Władysława Piwowarskiego

Członkowie orkiestry świętowali w niedzielę 18 stycznia. Jubileusz zapoczątkowało złożenie kwiatów i wiązanek pod pomnikiem Powstańców Styczniowych z 1863 roku. Następnie uczestnicy uroczystości przy dźwiękach orkiestry przemaszerowali do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, gdzie uroczystą mszę koncelebrowali m.in.: metropolita częstochowski arcybiskup Stanisław Nowak, ks. Zdzisław Skrzek - proboszcz miejscowej parafii i kustosz Sanktuarium oraz ks. dziekan Stefan Jachimczak - proboszcz Parafii św. Stanisława w Myszkowie. Słowo boże do strażackiej braci skierował abp Nowak, mówiąc m.in. o roli strażaków w społeczeństwie oraz o radości płynącej z uczestniczenia w działalności Orkiestry, o radości grania. Po uroczystej mszy św. w intencji Orkiestry w murach Sanktuarium odbył się wzruszający koncert orkiestrantów pod batutą kapelmistrza Władysława Piwowarskiego. Popłynęły poważne i rozrywkowe melodie największych światowych przebojów. Mogliśmy usłyszeć utwory Fryderyka Chopina, Ennio Morricone czy Georgesa Bizeta oraz najpopularniejsze kolędy w orkiestrowej aranżacji.
"Wasz bogaty repertuar wzrusza. Naprawdę jesteście profesjonalistami. Mrzygłodzka straż pożarna nie tylko gasi pożary, ale jesteście doskonałymi organizatorami życia kulturalnego. Ta rocznica jest dobrym przyczynkiem, aby stworzyć wspaniały klimat do pomocy ze strony społeczeństwa i władz samorządowych abyście mogli się dalej tak wspaniale rozwijać. Przywożę słowa Aleksandra Kamińskiego, twórcy Szarych Szeregów, który powiedział że:< Życie ma wtedy sens i wtedy jest piękne, kiedy jest służbą>." - mówił Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski.
"Być u Was to dla mnie wielki zaszczyt. Dzisiejszy koncert w Sanktuarium był dla wielu niezapomnianym, wzruszającym przeżyciem. Wasza orkiestra jest orkiestrą wyjątkową, nie tylko ze względu na swój wiek, ale przede wszystkim z uwagi na wspaniały repertuar i wysoki poziom artystyczny wykonywanej muzyki. Widać Was wszędzie: na uroczystościach państwowych i kościelnych. Jesteście wszędzie tam gdzie potrzeba wspaniałej, dobrej muzyki w najlepszym wykonaniu." - mówił starosta myszkowski Marian Wróbel.
Wśród gości jubileuszowych uroczystości mogliśmy zauważyć: posłów na Sejm RP Jadwigę Wiśniewską i Grzegorza Sztolcmana, wicemarszałka Województwa Śląskiego Mariusza Kleszczewskiego, wicewojewodę Śląskiego Stanisława Dąbrowę, starostów Mariana Wróbla i Jana Kierasa, przewodniczacych Rady Powiatu Janusza Jakubca i Rady Miasta Urszulę Motylewską, burmistrza Myszkowa Janusza Romaniuka, radnych: Sejmiku Śląskiego Andrzeja Hutnika, powiatowych: Andrzeja i Zofię Jastrzębskich, miasta: Annę Czyż, Grzegorza Bułę, prezesa ZP ZOSP w Myszkowie Zdzisława Ucieklaka, przedstawicieli KP PSP oraz liczne poczty sztandarowe strażaków ochotników, m.in. z Mrzygłodu, Mrzygłódki, Będusza i Marciszowa.

20

STY

2009

91028

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.