Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W miniony piątek 16 stycznia w Rzeniszowie odbył się Konwent Zarządców Dróg Powiatowych Województwa Śląskiego. Branżowe spotkania drogowców odbywają się raz w miesiącu. Tym razem zostało ono zorganizowane w naszym powiecie - przez Zarząd Dróg Powiatowych w Myszkowie. Mariusz Sikora, dyrektor powiatowej jednostki, został wybrany wiceprzewodniczącym Konwentu.


Fot. Andrzej Kozłowski
Od lewej: Mariusz Sikora - dyr. PZD w Myszkowie, wicemarszałek - Piotr Spyra, przewodniczący Konwentu - Marian Gajda, wicemarszałek - Mariusz Kleszczewski, starosta Marian Wróbel

W trakcie spotkania omówiono kwestie związane m.in. z bieżącą działalnością oraz projektami planów finansowych na rok 2009 na drogach powiatowych i wojewódzkich. W konwencie uczestniczyli oprócz dyrektorów powiatowych zarządów dróg, wicemarszałkowie Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski i Piotr Spyra, wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa, starostowie: myszkowski Marian Wróbel, zawierciański Ryszard Mach, wicestarosta będziński Mariusz Kozłowski, szefowie wojewódzkich wydziałów transportu i komunikacji. Spotkanie było bardzo merytoryczne, naszpikowane technicznymi, prawnymi i finansowymi zagadnieniami związanymi z drogownictwem.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uczestnicy Konwentu

W trakcie ożywionej dyskusji podejmowano bardzo szeroką tematykę związaną z zarządzaniem drogami. Dyrektor Wydziału Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Jacek Stumpf przedstawił założenia rządowej reformy dróg krajowych, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Bartosz Mazur zaprezentował stan obecny i zgłoszone programy w ramach RPO w działaniach drogowych. Spore emocje wzbudziły kwestie związane z kończącymi się w czerwcu br. porozumieniami powiatów na zimowe i letnie utrzymanie dróg wojewódzkich i założeniami do nowych umów w tym zakresie. „To było bardzo owocne spotkanie – mówi Mariusz Sikora, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie, współorganizator konwentu. – "Niebawem czeka nas wielkie wyzwanie, jakim jest maksymalne wykorzystanie środków unijnych na inwestycje drogowe. Takie forum jak dzisiejsze, jest doskonałym sposobem na wymianę doświadczeń nie tylko przez dyrektorów zarządów dróg, ale również przez władze powiatów. Mam nadzieję, że w niedługim czasie ponownie będziemy mogli spotkać się w naszym powiecie i porozmawiać o tym, co przez ten czas udało się zrealizować.”- mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie Mariusz Sikora, który został wybrany wiceprzewodniczącym Konwentu Zarządców Dróg Powiatowych Województwa Śląskiego. Istotnym tematem posiedzenia konwentu był także wpływ nowoczesnych technologii w drogownictwie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

19

STY

2009

53661

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.