Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Orkiestra gra również dla myszkowskiego Szpitala

Co roku dzięki akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do szpitali w całym kraju trafia specjalistyczny sprzęt medyczny. Także do Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Już w najbliższą niedzielę największa Orkiestra świata zagra po raz siedemnasty, tym razem na rzecz profilaktyki w dziedzinie wczesnego rozpoznania chorób nowotworowych u dzieci.


Fot. Andrzej Kozłowski
Ten videootoskop trafił z Fundacji Jurka Owsiaka do myszkowskiego Szpitala, dzięki zbiórkom mieszkańców powiatu myszkowskiego

Cały sprzęt kupowany z corocznej zbiórki przez fundację WOŚP Jurka Owsiaka trafia do wojewódzkich, powiatowych i miejskich szpitali oraz specjalistycznych klinik w całym kraju. Przed dwoma tygodniami z pieniędzy pochodzących z ubiegłorocznego finału trafił do myszkowskiego szpitala nowy sprzęt. Składają się na niego videootoskop, czyli urządzenie medyczne, pozwalające widzieć na ekranie i zachować obraz ucha małego pacjenta, dwa inhalatory ultradźwiękowe do leczenia głównie środkowych i dolnych, a także górnych partii dróg oddechowych i ssak, służący do odsysania wszelkiego rodzaju wydzielin: krwi, śluzu, itp. Parę lat temu Szpital otrzymał na oddział noworodków stanowisko służące do resuscytacji, które jest urządzeniem przeznaczonym do pielęgnacji zapewniającym odpowiednie warunki termiczne wcześniakom, noworodkom i niemowlętom w szczególności o niskiej masie ciała. Sprzęt oznaczony czerwonym serduszkiem pracuje na oddziale dziecięcym. Na sprzęt zakupiony z pieniędzy zebranych w finale WOŚP szpitale muszą jednak zazwyczaj trochę poczekać. Zanim zliczone zostaną fundusze i spotka się komisja, która zadecyduje, jaki sprzęt i dla których szpitali kupić, potrafi upłynąć nieraz całkiem sporo czasu. Sprzęt, zakupiony za pieniądze zebrane w finale WOŚP, może dotrzeć na oddziały nawet dziesięć miesięcy po finale. Myszkowska placówka również musiała trochę poczekać, zanim otrzymała sprzęt od Orkiestry. Ale warto było. Sprzęt trafił do nas, będąc potwierdzeniem, że zbiórki na Orkiestrę to zbiórki na pomoc również naszym dzieciom z powiatu myszkowskiego. „Specjalistyczny sprzęt, który trafił na oddział dziecięcy, to nieoceniona pomoc w codziennej pracy myszkowskich lekarzy i pielęgniarek, w ratowaniu zdrowia i życia naszych małych pacjentów. Nowoczesne urządzenia umożliwiają wykonanie szeregu niezbędnych badań. Ponieważ sprzęt jest kosztowny Fundacja Jurka Owsiaka stanowi dla nas duże wsparcie. Otrzymaliśmy już wiele, a mam nadzieję, że z czasem dotrą do nas kolejne dary.” – mówi Naczelna Lekarz Szpitala, radna powiatowa Dorota Kaim – Hagar. - „To czy Wielka Orkiestra nie spocznie w swoich działaniach, dzięki którym pomagamy najmłodszym pacjentom myszkowskiego Szpitala, zależy tylko od nas samych i od tego ile wrzucimy w tym roku do oklejonych czerwonymi serduszkami puszek. Pomimo zimna, miejmy gorące serca. – zachęca do wsparcia D. Kaim – Hagar, osoba która namacalnie zna wartość medycznego sprzętu, trafiającego z Orkiestry do Myszkowa.

08

STY

2009

70221

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.