Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podniesienie poziomu własnej samooceny, zwiększenie szans i możliwości na rynku pracy, uzyskanie nowych kwalifikacji - to owoc realizacji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie projektu systemowego dla usamodzielnianych wychowanków z rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo - wychowawczych z terenu powiatu myszkowskiego, pod nazwą „Wiem więcej image więcej”, realizowanego przy wsparciu środków unijnych i Starostwa.


Fot. Andrzej Kozłowski
Spotkanie podsumowujące projekt "Wiem więcej i mogę więcej"

Unijny Projekt wdrażany był przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie od kwietnia ub.r. Skorzystało z niego trzydziestu usamodzielnianych wychowanków z rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo - wychowawczych zamieszkujących teren powiatu myszkowskiego, korzystających z pomocy społecznej i nie pracujących. Wówczas wychodząc naprzeciw potrzebom tej grupy młodzieży Starostwo złożyło do Marszałka wniosek z projektem „Wiem więcej i mogę więcej”, do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie, celem pozyskania środków finansowych, koniecznych na realizację zamierzonych działań. Całość wartości projektu wyniosła 300 tys. zł. Marszałek dał 268,5 tys., Starosta dołożył 31,5 tys. Teraz przyszedł czas na podsumowania programu.
W związku z tym w dniu 30 grudnia ub.r. w Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu. Uczestniczyli w nim poza uczestnikami projektu i ich opiekunami, także przedstawiciele władz powiatowych: wicestarosta Jan Kieras, członek Zarządu Powiatu Jadwiga Skalec, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Dorota Kaim – Hagar, radna powiatowa Małgorzata Gorczyca – Jędrycha, a także dyr. PCPR w Myszkowie Grażyna Chałupka i dyr. Powiatowego Urzędu Pracy Czesław Miklas wraz z pracownikami odpowiedzialnym za realizację projektu z obu instytucji.

08

STY

2009

8091

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.