Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Myszkowscy strażacy podsumowali rok

W niedzielny poranek 8 lutego, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Myszkowie - Centrum, zebrali się strażacy ochotnicy miejscowej jednostki, aby dokonać podsumowania roku działalności jednostki. Gościem spotkania byli starosta myszkowski Marian Wróbel i burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk. Jednostka Myszków – Centrum to największa jednostka OSP w powiecie myszkowskim.


Fot. Andrzej Kozłowski
Podsumowanie strażackiego roku w OSP Myszków - Centrum

Gośćmi niedzielnego spotkania byli: starosta myszkowski Marian Wróbel (to macierzysta jednostka straży starosty), burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk, prezes Zarządu Powiatowego ZOSP Zdzisław Ucieklak, władze miejskie OSP: Dorota Ćwiląg i Dariusz Kleszcz. Po przywitaniu zebranych przez prezesa Jana Kaima, dokonano podsumowania działalności jednostki na przestrzeni całego 2008 roku. W sumie jednostka zrzesza 57 czynnych strażaków ochotników i 37 członków wspierających, w tym 4 kobiety. Jak mówi prezes jednostki Jan Kaim: „Pokrywamy na bieżąco wszystkie wydatki. Zakupiliśmy m.in. 2 lodówki styropian na ocieplenie dachu garaży oraz inny drobny sprzęt. Zakupiliśmy pompę szlamową i chciałbym podziękować Staroście Myszkowskiemu Panu Marianowi Wróblowi za częściowe sfinansowanie oraz starania, aby ten sprzęt trafił do naszej jednostki.”. W działalności operacyjnej odnotowano 5 wyjazdów interwencyjnych do pożarów. W ratowniczych akcjach uczestniczyli: Zbigniew Latocha, Tadeusz Poznański, Andrzej Judasz, Mateusz Latocha. Jednostka pozyskała pompę szlamową i piłę spalinową. Wszystkie prace remontowe w remizie nowowiejscy strażacy wykonali własnymi rękoma. Wyremontowali salę, świetlicę, wymieniono instalację elektryczną w części pomieszczeń. Strażacy prowadzili również akcje propagandowe o tematyce ppoż. W roku bieżącym strażacy planują odnowienie dachu remizy, który już wymaga pilnej interwencji i odnowy. Ponadto planują zakup kilku mundurów zarówno tych bojowych jak i galowych, gdyż ta jednostka należy do najbardziej reprezentacyjnych w powiecie myszkowskim i często uczestniczy w uroczystościach strażackich.
„Bardzo mnie cieszy fakt, że jednostka Myszków – Centrum należy do najlepszych jednostek w powiecie myszkowskim. Doceniam zaangażowanie członków jednostki, która jest największą na naszym terenie. Styka się tutaj co najlepsze: rutyna i młodzieńczy zapał. Pragnę podziękować Waszej jednostce za udział, poza akcjami ratowniczymi, w uroczystościach państwowych i kościelnych. Jesteście spoiwem łączącym mieszkańców Dzielnicy Centrum, która jest mi bardzo bliska. Optymistyczne jest to, że Wasza jednostka się rozwija zarówno liczebnie jak i materialnie, choć potrzeby występują nada spore.” – powiedział starosta myszkowski Marian Wróbel. Rolę i znaczenie jednostki podkreślał również burmistrz Janusz Romaniuk.
Myszkowscy strażacy poza uczestniczeniem w akcjach gaszenia pożarów, biorą udział w zabezpieczaniu imprez kulturalnych, świąt państwowych i kościelnych. Na jesieni 2007 roku myszkowscy strażacy świętowali 90 – lecie istnienia jednostki.

10

LUT

2009

38145

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.