Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiatowi drogowcy rozpoczęli już wiosenny sezon. Większość pługów śnieżnych została odstawiona na bok, a kierowcy przesiedli się do zamiatarek, które sprzątają zalegający na drogach wojewódzkich i powiatowych piach, którym posypywane były zaśnieżone nawierzchnie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Powiatowi drogowcy nie próżnują

Koniec marca to również koniec sezonu zimowego na drogach. Powiatowy Zarząd Dróg wykonujący prace na drogach wojewódzkich i powiatowych zajmuje się aktualnie ich porządkowaniem. Trzeba sprzątnąć piach, którym posypywane były nawierzchnie ulic. Jeszcze w sezonie wiosennym powiatowi drogowcy uzupełniali ubytki na niemal wszystkich drogach wojewódzkich i powiatowych. W sumie zużyli blisko 200 ton masy na gorąco. Kolejnym etapem prac porządkowych jest zamiatanie dróg wojewódzkich i powiatowych. W tej chwili większość pługów i solarko-piaskarek została już odczepiona od samochodów ciężarowych. Pierwsze słoneczne dni powiatowi drogowcy wykorzystują na zamiatanie dróg. Prace trwają na wszystkich drogach podległych Starostwu. Zima w tym roku nie odpuszczała, a w ostatnich tygodniach prace uniemożliwiał padający deszcz. "Niestety, jak to bywa na przełomie zimy i wiosny, często padają przelotne deszcze, a to bardzo utrudnia nam pracę, którą musimy z uwagi na względy techniczne przerywać." - dodaje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Mariusz Sikora.

31

MAR

2009

63452

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.