Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dar serca - szpitalny oddział na nowo

Szpital Powiatowy w Myszkowie ma od piątku wyremontowany, nowoczesny i dobrze wyposażony oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej. Teraz, nawet najcięższe urazy mogą być leczone na miejscu, a pacjenci mają do dyspozycji nowoczesne sale, w sumie na 15 łóżek. Wszystko dzięki pomocy prywatnych przedsiębiorców.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uroczyste otwarcie Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej

Uroczyste otwarcie oddziału chirurgii urazowo - ortopedycznej odbyło się w miniony piątek 20 marca. Na oddział trafili już pierwsi pacjenci. Jeszcze do niedawna ofiary wypadków ze skomplikowanymi złamaniami musiały być leczone w nie najlepszych warunkach i bez tak potrzebnych do leczenia i rekonwalescencji komfortowych warunków. Teraz uzyskają fachową pomoc, której standardów nie powstydziłby się żaden europejski szpital. Obecnie to najnowocześniejszy i najładniejszy oddział w naszym szpitalu. Oddział wzbogacił się również o nowy sprzęt i wyposażenie. W każdej z sal jest plazmowy telewizor, który mozna oglądać za darmo.
W uroczystości jego oddania udział wzięli wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, dyrektor śląskiego NFZ Zygmunt Klose, przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec, starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, Naczelna Lekarz Szpitala Dorota Kaim - Hagar, ordynatorzy, lekarze, pielęgniarki, pracownicy szpitala i oczywiście darczyńcy z Państwem Silvią i Romanem Sobczyk.
Powiat myszkowski leży na ważnym szlaku komunikacyjnym, gdzie rośnie liczba wypadków i ludzi, którzy w nich ucierpieli, ale to również Jura, gdzie dochodzi do licznych wypadków z urazami na skałkach i w jaskiniach. Do niedawna szpital borykał się z brakiem możliwości zapewnienia należytej opieki ofiarom wypadków. Gdy w roku ubiegłym pojawiła się szansa na unowocześnienie i odnowienie oddziału, dzięki pomocy prywatnego przedsiębiorcy, dyrekcja Szpitala skwapliwie tę szansę wykorzystała. Swoją pomoc zaoferował znany producent soków Firma "SOKPOL" z Myszkowa, a pomogły inne firmy z powiatu myszkowskiego, wśród których znalazły się: Tetra Pak, MDS Metale, Dohler, Brel, Renault Tandem, Eltom, MBS w Myszkowie, POL-REM, AutoPlus i Serix.
Oddział urazowo-ortopedyczny ma m.in. 15 łóżek, gabinet zabiegowy, gipsownię. Wszystko wyposażone w ładne funkcjonalne meble i nowoczesny sprzęt. Szefem ortopedii jest doktor Sławomir Cichoń, a jego zastępcą Sławomir Rychta.
Uroczystość miała szczególnie podniosły charakter, gdyż stanowiła uwieńczenie starań i wysiłków zmierzających do odnowienia tak istotnego i potrzebnego oddziału. Nowy obiekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zapewnienia nowoczesnej i sprawnej opieki ludziom wymagającym rehabilitacji i wpłynie przede wszystkim na poprawę jakości świadczonych usług medycznych w myszkowskim szpitalu.

26

MAR

2009

61139

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.