Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Serdeczności, miłe wspomnienia z pracy dydaktycznej, codzienne problemy - to wszystko zdominowało coroczne obchody Dnia Kobiet Sekcji Emerytów i Rencistów myszkowskiego ZNP, które odbyły się w minioną sobotę.


Fot. Andrzej Kozłowski
Salę restauracyjną szczelnie wypełniły panie z SE ZNP

Mimo wielu trosk, atmosfera była jak zwykle ciepła i serdeczna a humory dopisywały wszystkim. Obchody Dnia Kobiet, organizowane od kilkunastu lat, na stałe wpisały się już do kalendarza powiatowych świąt. W tym roku szefowa sekcji Maria Masoń, zaprosiła emerytowanych pedagogów do Restauracji "IrishPub" w Myszkowie. Frekwencja dopisała jak zwykle. Sala restauracyjna szczelnie wypełniła się uśmiechniętymi i rozradowanymi emerytowanymi paniami pedagogami, które zakończyły już swoją zawodową karierę.


Fot. Andrzej Kozłowski
"Dziękuję Paniom za trud i poświęcenie oraz wieloletnią pracę na rzecz oświaty i wychowania młodego pokolenia." - mówił starosta myszkowski Marian Wróbel.

Gośćmi spotkania byłych pracowników oświaty byli m.in.: posłowie na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska i Grzegorz Sztolcman, starosta myszkowski Marian Wróbel, przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec, wicestarosta Jan Kieras, zastępca burmistrza Myszkowa Rafał Gil, członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski, przewodnicząca myszkowskiego ZEiR Genowefa Lasecka, pracownicy oświaty ze Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta.
"Szczególne wyrazy uznania składam emerytowanym paniom pedagogom. Wasza działalność zawodowa była związana z oświatą. Dziękuję Paniom za trud i poświęcenie oraz wieloletnią pracę na rzecz oświaty i wychowania młodego pokolenia. Sekcja emerycka tworzy wspólnoty koleżeńskie, umacnia więzi międzyludzkie, stwarzając członkom możliwości działania i kontynuowania aktywności po przejściu na zasłużony odpoczynek" - powiedział starosta myszkowski Marian Wróbel, kierując słowa uznania pod adresem związkowej sekcji emerytów. Goście obdarowali licznie zebrane na sali panie prezentami, kwiatami, a starosta Marian Wróbel podarował każdej członkini sekcji paczkę ze słodkimi upominkami.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta myszkowski Marian Wróbel podarował każdej członkini sekcji paczkę ze słodkimi upominkami.

A potem było jak w prawdziwej związkowej rodzinie: podziękowania, upominki, kwiaty, ciepłe słowa, wzruszające wypowiedzi. I ta niezwykła atmosfera, jaką mogą stworzyć ludzie, którzy umieją innych zarazić dobrem, by bezinteresownie nieśli je potrzebującym. Dobre, mądre, szlachetne - nasze wychowawczynie, nauczycielki, które kiedyś serca oddawały dzieciom i młodzieży, a dzisiaj otwierają je dla innych ludzi i uczą nas związkowej solidarności i życzliwości. Ciągle młode, otwarte, rozbawione i rozśpiewane, jakby czas się dla nich zatrzymał.

17

MAR

2009

81525

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.