Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tradycyjnie w niedzielne popołudnie, w sali strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Myszkowie Mrzygłódce zebrali się strażacy ochotnicy miejscowych jednostek aby dokonać podsumowania kończącego się roku.


Fot. Andrzej Kozłowski
"Jestem tutaj z Wami, gdyż losy tej jednostki i mieszkańców Dzielnicy Mrzygłódka leżą mi na sercu. Są mi bardzo bliskie" - mówił starosta myszkowski Marian Wróbel

Ochotnicze straże pożarne to w małych środowiskach jedna z najbardziej widocznych i prężnych grup społecznych. Do historii przeszły czasy, kiedy strażacy wyjeżdżali wyłącznie do pożarów. Teraz są to formacje, które pierwsze spieszą na ratunek we wszystkich niemal sytuacjach, gdzie zagrożone jest ludzkie życie lub mienie. Ochotnicze straże pożarne, wbrew skojarzeniu z amatorstwem, skupiają w swoich szeregach znakomitych ratowników, którzy wyposażeni w coraz lepszy nowoczesny sprzęt ratują corocznie setki ludzkich istnień.
Spotkanie w Mrzygłódce odbyło się w minioną niedzielę. Gośćmi strażaków byli: starosta myszkowski Marian Wróbel, burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk, wicestarosta Jan Kieras, członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski, radny miejski Grzegorz Buła, władze miejskie OSP: Dorota Ćwiląg i Sławomir Mikoda.
W słowach skierowanych do druhów strażaków i Mieszkańców Dzielnicy Mrzygłódka, starosta myszkowski Marian Wróbel powiedział, m.in.: "Jestem tutaj z Wami, gdyż losy tej jednostki i mieszkańców Dzielnicy Mrzygłódka leżą mi na sercu. Są mi bardzo bliskie. Osobiście ja i władze powiatu przywiązujemy dużą wagę do prawidłowego funkcjonowania ochotniczych straży pożarnych. Wasza jednostka działająca niejako na obrzeżach miasta jest organizacją jednoczącą tą społeczność, jesteście jednostką działającą sprawnie. Osobiście monituję w Zarządzie Wojewódzkim OSP o wsparcie dla Waszej jednostki. Optymistyczne jest to, że Wasza jednostka się rozwija zarówno liczebnie jak i materialnie, choć potrzeby są nadal duże" - mówił starosta Marian Wróbel. Starosta i burmistrz wspólnie zachęcali strażaków do brania udziału w zawodach pożarniczo - sprawnościowych.
Strażacy z władzami miasta i powiatu rozmawiali również o przyszłorocznych obchodach jubileuszu jednostki.

17

MAR

2009

73749

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.