Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W środę 22 kwietnia w hali LO w Myszkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej. Impreza zorganizowana została w ramach cyklu współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych "Licealiada 2008/2009". Impreza odbyła się o Puchar Starosty Myszkowskiego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zwycięska druzyna chłopców z LO wraz z Zarządem Powiatu

Impreza była pierwszą odsłoną cyklu współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Myszkowskiego. Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii Powiatu, "Licealiada" rozgrywana jest w naszym powiecie. "Cykl imprez szkolnego współzawodnictwa sportowego jest owocem wspólnie podjętej inicjatywy przez środowisko nauczycieli wf z naszych szkół ponadgimnazjalnych i Starostwo Powiatowe. Spiritus movens realizacji "Licealiady" w powiecie myszkowskim jest pan Adam Starostka, który zapalił do tego pomysłu grupę nauczycieli z innych szkół. Starosta myszkowski Marian Wróbel bez chwili wahania wyszedł naprzeciw oczekiwaniom jej organizacji. I w ten sposób mamy nowy arcyciekawy cykl imprez sportowych." - informuje Andrzej Kozłowski, rzecznik prasowy Starostwa, koordynujący realizację powiatowych wydarzeń sportowych.
Jako pierwsze z cyklu rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zwycięska druzyna dziewcząt z LO wraz z Zarządem Powiatu

Odbyły się w minioną środę 22 kwietnia w myszkowskim Liceum. Wystartowało 6 zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu myszkowskiego, w dwóch kategoriach - chłopcy i dziewczęta.
Młodzież przez kilka godzin, w duchu sportowego współzawodnictwa walczyła zacięcie o zwycięstwo w Mistrzostwach. W kategorii zarówno dziewcząt jak i chłopców najlepszy okazał się myszkowski ogólniak.
Mistrzostwa odbyły się o puchar i nagrody Starosty Myszkowskiego. Młodym zawodnikom, zafascynowanym sukcesami teamu Bogdana Wenty, gratulowali: starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras i członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski.
Organizatorem Mistrzostw było Liceum Ogólnokształcące w Myszkowie, Uczniowski Klub Sportowy "Maraton" i nauczyciele wf Iwona i Adam Starostkowie.

Wyniki Mistrzostw:
Dziewczęta
LO Myszków- ZS nr 2 Myszków (4:1)

Chłopcy - półfinał
LO Myszków -ZS nr 1 Myszków (6:4)
ZS Żarki - ZS nr 2 Myszków (8:1)

Chłopcy- mecz o III miejsce
ZS nr 1 Myszków- ZS nr 2 Myszków ( 8:3)

Chłopcy- mecz o I miejsce
LO Myszków- ZS Żarki (4:3)

Reprezentacje zwycięskich drużyn:
Dziewczęta LO Myszków: Gryl Agata, Sumorowska Anna, Sztorc Anna, Kowacka Magdalena, Słabosz Monika, Bugaj Karolina, Kazimierczak Katarzyna, Bańka Ewa, Auguścik Karolina, Sowa Marta, Łapaj Sylwia, Zwolińska Anna, Motylewska Katarzyna, Tyrek Marzena.
Opiekun- Agnieszka Janocha, Iwona Starostka

Chłopcy LO Myszków: Gruszka Szymon, Poznański Kamil, Polak Kamil, Czajkowski Bartosz, Woś Janusz, Kozak Tomasz, Syrek Mateusz, Błaszczyk Piotr, Ratman Tomasz, Madejski Adam, Dębiński Kamil, Flak Dawid, Szklarzyk Rafał.
Opiekun- Adam Starostka

W ramach "Licealiady 2008/2009" zorganizowane zostaną Mistrzostwa Powiatu w: piłce ręcznej, piłce nożnej 11-osobowej, piłce nożnej 6-osobowej, piłce nożnej halowej 5-osobowej, siatkówce, koszykówce, lekkoatletyce, biegach przełajowych, tenisie stołowym i siatkówce plażowej.

30

KWI

2009

36570

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.