Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

We wtorek 31 marca br. w Zespole Szkół Nr 2 w Myszkowie Będuszu zainaugurowany został I Festiwal Nauki pod hasłem "Twoja przyszłość w Twoich rękach" w ramach Dni Otwartych Szkoły.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zobaczyliśmy efektowny pokaz doświadczeń chemicznych, w którym punktem kulminacyjnym był "wybuch wulkanu".

Festiwal rozpoczął się wykładem doradcy zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery w Myszkowie na temat wyboru przyszłego zawodu, następnie przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie przedstawił aktualną sytuację na rynku pracy w Powiecie Myszkowskim. Po prelekcjach uczniowie naszej szkoły zaprezentowali kierunki kształcenia, w których kształci i zamierza kształcić szkoła od nowego roku szkolnego.
Gośćmi honorowymi Festiwalu byli m.in. Wicewojewoda Śląski Stanisław Dąbrowa, starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski oraz dyrektorzy, nauczyciele  gimnazjów  powiatu myszkowskiego wraz z uczniami, przedstawiciele zakładów pracy i instytucji z którymi szkoła współpracuje w realizacji zajęć praktycznych i praktyk zawodowych.
"Festiwal niesie ze sobą piękną i ważną ideę, ma promować dorobek tej szkoły, który jest znaczący. Ma promować nowe zawody, w których będzie się mogła kształcić młodzież. Władze powiatu przywiązują dużą wagę do funkcjonowania tej szkoły. Dbamy o to aby warunki do kształcenia w tej szkole były jak najlepsze" - mówił starosta myszkowski Marian Wróbel. Uczniowie w specjalnie przygotowanych przez nich scenkach wcielili się w przyszłych pracowników, i tak uczniowie technika ekonomisty zaprezentowali pokaz mody biznesowej oraz odegrali scenki przeprowadzanej rozmowy kwalifikacyjnej, uczniowie w zawodzie technika technologii żywności pokazali stroje robocze i narzędzia pracy pracowników z różnych branż przetwórstwa spożywczego (przetwórstwa mleka, przemysłu mięsnego, piekarnictwa) oraz wyroby przemysłu. Uczniowie technika architektury krajobrazu wykonali kompozycje roślinne, które zostały później sprzedane na aukcji przez techników ekonomistów, a dochód ponad 2000 zł zasilił konto rady rodziców. Zaprezentowano również w pokazie multimedialnym wykonane projekty urządzenia terenów zielonych. Zawód technika spedytora uczniowie pokazali odgrywając scenkę przepływu towarów od dostawcy do odbiorcy. Przesyłka w postaci paczki ekspresowej odbyła podróż kurierem, poprzez urząd celny i trafiła koleją do odbiorcy zagranicznego. Na zakończenie odbył się pokaz doświadczeń chemicznych, w którym punktem kulminacyjnym był "wybuch wulkanu". Festiwal Nauki uświetniła swoim występem wokalnym utalentowana uczennica szkoły Weronika Będkowska.

07

KWI

2009

23087

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.