Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W poniedziałek 30 marca w Starostwie Powiatowym odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom 2009". Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Myszkowie. Atrakcyjne nagrody ufundował Starosta Myszkowski.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uczestnicy OTWP 2009

Turniej wiedzy pożarniczej składał się z dwóch elementów. Uczestnicy najpierw pisali test, a następnie odpowiadali na pytania jury. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat przepisów ochrony przeciwpożarowej w tym ochrony lasów, znajomością sprzętu p-poż, historii straży pożarnej, znajomością zagadnień ochotniczej straży pożarnej i udzielania pierwszej pomocy.
Organizatorami konkursu byli: Zarząd Powiatowy ZOSP-RP w Myszkowie i Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Myszkowie. Fundatorem nagród był Starosta Myszkowski Marian Wróbel, a ponadto wręczyli je wicestarosta Jan Kieras i członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski.
Turniejowe zmagania zawodników oceniała komisja, której przewodniczył st. kapitan Dariusz Kleszcz, a zasiadali w niej kpt. Piotr Szulc i dh Zdzisław Ucieklak - prezes Zarządu Powiatowego OSP, dh Dorota Ćwiląg - sekretarz ZP ZOSP-RP oraz Agnieszka Lis ze Starostwa. Uczestnikami konkursu byli laureaci wcześniejszych eliminacji gminnych, uczniowie szkół gmin powiatu myszkowskiego, w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.
Konkurs był sprawdzianem umiejętności z zakresu wiedzy o pożarnictwie oraz ochronie przeciwpożarowej. Po testach pisemnych, w których uczestniczyli wszyscy, wyłoniona została grupa finałowa, która udzielała odpowiedzi ustnych.
"Pytania były trudne. Młodzież wykazała się dużą znajomością wiedzy" - mówi współorganizator konkursu dh Zdzisław Ucieklak - prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP -"Musieli odpowiadać na pytania o zróżnicowanym stopniu trudności w zależności od kategorii wiekowej. Pytania brzmiały np. Jaka jest wysokość drabiny D10W? Do czego odnosi się dolana granica wybuchowości? Czym jest czujka jonizacyjna? Czy też, kiedy została założona PSP?"" - mówi Ucieklak.

W Turnieju zwyciężyli:
w kat. szkół podstawowych:
1.Daria Dzieża ze SP Niegowa
2.Magdalena Morel ze SP Bliżyce
3.Konrad Sławek ze SP Lgota Górna

w kat. szkół gimnazjalnych:
1. Bartłomiej Woźniczka z Gimnazjum Nr 1 w Myszkowie
2. Kamila Gradzik z Gimnazjum w Niegowie
3. Małgorzata Karaś z Gimnazjum Nr 5 w Myszkowie

w kat. szkół ponadgimnazjalnych:
1. Paulina Woźniczka z LO w Myszkowie
2. Norbert Wiktor z LO w Myszkowie
3. Mateusz Morel z LO w Żarkach

Oprócz okolicznościowych dyplomów wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego ufundowanego przez Starostę.
Wręczając nagrody starosta myszkowski Marian Wróbel powiedział: "Chciałbym pogratulować Wam posiadanej wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Wiedza ta jest wprost imponująca i zapewne przyda się Wam w późniejszym życiu zawodowym". Teraz odbędą się eliminacje wojewódzkie turnieju, które zaplanowano na 16 maja w Siewierzu.

06

KWI

2009

7016

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.