Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

O Puchar Eurodeputowanej Małgorzaty Handzlik

W słoneczną niedzielę 17 maja na "Orliku 2012" odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Posła do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik. W turnieju zwyciężyła sprawdzona już wielokrotnie w różnych turniejach, obecnie najprawdopodobniej najlepsza drużyna dziewczęta z Zespołu Szkół Nr 2 w Myszkowie - Będuszu.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uczestnicy Turnieju ze starostą myszkowskim Marianem Wróblem, członkiem Zarządu Powiatu Andrzejem Jastrzębskim i asystentką europosła Małgorzaty Handzlik - Katarzyną Mertą-Wałek.

Turniej odbył się na kompleksie sportowym "Orlik 2012", w ramach cyklu imprez "Wiosna na Orliku". W turnieju udział wzięły reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu myszkowskiego. Rywalizacja dziewczyn była bardzo zacięta. "Wniosek o pogodę złożyliśmy w Brukseli na długo przed imprezą. W niedzielę dostaliśmy spory grant - było gorąco i słonecznie. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem, wśród kibiców przeważała płeć męska. Dziewczyny chętnie wystartowały w turnieju, tym bardziej że nagrody ufundowała pani poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik." - mówi dyr. myszkowskiego ZS Nr 2 Jerzy Bryś, prezes ULKS "Będusz", główny organizator niedzielnej imprezy.

Wyniki spotkań:
ZS Nr 1 - ZS Nr 2 1:5
LO - ZS Żarki 0:0 (k. 4:3)
mecz o III miejsce
ZS Nr 1 - ZS Żarki 0:1
mecz o I miejsce
ZS Nr 2 - LO 3:0
Walka była bardzo zacięta, a klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
I miejsce - Zespół Szkół Nr 2 w Myszkowie
II miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Myszkowie
III miejsce - Zespól Szkół w Żarkach
IV miejsce - Zespół Szkół Nr 1 w Myszkowie.

Zwycięska drużyna ZS Nr 2 wystąpiła w składzie: Weronika Będkowska, Paulina Syrek, Aneta Uchnast, Renata Uchnast, Agnieszka Machura. Opiekun drużyny: Jerzy Bryś.

Rozgrywki sędziował Marcin Maternik. Wśród nauczycieli opiekunów byli m.in.: Agnieszka Janocha, Grzegorz Manek, Wojciech Kieraś, Przemysław Tabaka, Zbigniew Sobolewski, Adrian Zamora.
Nagrody w Turnieju w imieniu poseł Małgorzaty Handzlik wręczyła jej asystentka Katarzyna Merta - Wałek, starosta myszkowski Marian Wróbel i członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski.
Turniej okazał się sporym sukcesem nie tylko pod względem licznie przybyłej publiczności, zaskakująco wysokiego poziomu rozgrywek, ale przede wszystkim dzięki sprawnej organizacji. Po tak udanych rozgrywkach, niepowtarzalnej atmosferze organizacja kolejnych rozgrywek dla dziewcząt jest kwestią niedługiego czasu. Jak zapowiadają organizatorzy już wkrótce będzie można znów podziwiać w sportowej rywalizacji dziewczyny na Orliku.

23

MAJ

2009

67851

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.