Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W słoneczną sobotę 9 maja, przy koziegłowskim ośrodku kultury zagrały orkiestry dęte z powiatu myszkowskiego. Odbyła się tam - I Powiatowa Prezentacja Orkiestr Dętych "Majówka w rytmie marsza". Popłynęły najwspanialsze standardy muzyki rozrywkowej w orkiestrowych aranżacjach. Patronat nad imprezą objął Starosta Myszkowski Marian Wróbel.


Fot. Grzegorz Gęsiarz
Największe emocje wzbudził występ orkiestry z Bliżyc

Impreza zorganizowana została wspólnie przez Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy w Koziegłowach i koziegłowski ośrodek kultury. Na imprezę zjechały orkiestry z Bliżyc, Żarek, Koziegłów, Piekar Śląskich i Choronia. Miejscem gry był plac za Gminnym Centrum Promocji Kultury w Koziegłowach, gdzie odbyła się główna plenerowa cześć uroczystości. Na widowni gminnego ośrodka zasiedli mieszkańcy gminy, ciekawi prezentacji zaproszonych zespołów.
W ciągu kilkugodzinnej imprezy można było wysłuchać wspólnych wykonań utworów marszowych. Niewątpliwie największymi brawami publiczność nagrodziła pokaz muzyczny w wykonaniu orkiestry dętej z Bliżyc, pod batutą kapelmistrza Henryka Nowaka. Owacje słuchaczy zachęciły naszych muzyków do zagrania kolejnych bisowych kompozycji oraz wspólnej zabawy. Każda z orkiestr otrzymała upominki, które wręczyli wicestarosta Jan Kieras, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, członek Zarządu Powiatu Mariusz Morawiec, dyrektor GCPK w Koziegłowach Agata Morawiec.
"Każdego dnia, każdym występem udowadniacie, że dzięki wspólnej pracy i ogromnej wytrwałości można osiągnąć bardzo wiele. Najbardziej cieszą mnie jednak nie tyle sukcesy, których każda z orkiestr ma już na swoim koncie sporo, ale przede wszystkim atmosfera w jakiej zespoły pracują. Wspólnie przeżywacie swoje porażki i zwycięstwa, zawieracie nowe przyjaźnie, a wspólne muzykowanie stanowi integralną część waszego życia." - mówił w słowach kierowanych do orkiestr, wicestarosta Jan Kieras, który dał popis również swoim umiejętnościom tanecznym.

17

MAJ

2009

25608

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.