Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Piękno krajobrazu wiejskiego Jury oczyma młodych

W Zespole Szkół Nr 2 w Myszkowie Będuszu odbył się finał powiatowego II konkursu plastyczno - fotograficznego dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "Woda w krajobrazie wiejskim Jury Krakowsko-Częstochowskiej i okolic". Cenne nagrody w konkursie ufundował Starosta Myszkowski, który objął imprezę patronatem.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uczestnicy konkursu w kategorii plastycznej

Konkurs odbywał się z okazji przypadającego na 22 kwietnia Dnia Ziemi. Prace w konkursie zaprezentowali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu myszkowskiego. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży znajomości lokalnej przyrody, architektury, kształtowanie poczucia tożsamości z "Naszą Małą Ojczyzną", popularyzacja i promocja walorów przyrodniczych powiatu i okolic, rozwijanie kreatywności uczestników konkursu, kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej oraz popularyzacja i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych oraz fotograficznych.


Fot. Andrzej Kozłowski
Uczestnicy konkursu w kategorii artystycznej

Starosta myszkowski Marian Wróbel skierował do laureatów konkursu słowa uznania: "Jestem pod dużym wrażeniem Waszych umiejętności zarówno artystycznych jak i wrażliwości na postrzeganie przyrody. Doceniam w pełni Wasze dążenie do poznania najbliższego środowiska wiejskiego i specyfiki naszego regionu. Jestem pewien, że rozumiecie wartość cennych obiektów kulturowych i przyrodniczych na terenach wiejskich naszego powiatu. Życzę Wam abyście dalej rozwijali w sobie młodzieńczy zapał w zdobywaniu wiedzy o kulturze własnego regionu".
Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: - młodzież gimnazjów (wiek 13-15 lat) i młodzież szkół ponadgimnazjalnych (wiek 16 - 19 lat ).
Komisja konkursowa w składzie: Anna Czechowska, Magdalena Duda - Hom, pomysłodawczynie konkursu, członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski - oceniła kilkadziesiąt prac konkursowych doceniając walory artystyczne, estetykę, technikę wykonania interpretację i niekonwencjonalne podejście do tematu.
Konkursowi przyrodniczemu towarzyszył również konkurs poetycki o tej samej tematyce, który zorganizowała Bogumiła Adamek.
Nagrody w konkursie wręczyli starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski i dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Myszkowie Jerzy Bryś.

17

MAJ

2009

46736

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.