I Rodzinna Majówka na Orliku "3maj formę"

W świąteczną niedzielę 3 maja na Orliku rozegrano rodzinne rozgrywki w piłkę nożną pod hasłem "3maj formę". W sportowej rywalizacji w atmosferze festynu, zmierzyli się ojcowie i synowie. Ci drudzy okazali się zdecydowanie lepsi.

Uczestnicy Majówki na Orliku ze starosta myszkowskim Marianem Wróblem

Obiekt Orlika 2012, przy ul. Kwiatkowskiego w świateczną niedzielę aż kipiał od emocji. A to za sprawą rodzinnych drużyn, które wzięły udział w turnieju zorganizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy MOSiR Piotra Wysockiego. Imprezę rozegrano pod wspólnym patronatem starosty myszkowskiego Mariana Wróbla i burmistrza Myszkowa Janusza Romaniuka. Starosta ufundował okolicznościowe statuetki i sprzęt sportowy, burmistrz zaoferował wszystkim uczestnikom posiłek w postaci smacznego grilla. Wokół grilla zasiedli m.in.: rodzice wraz z dziećmi, starosta myszkowski Marian Wróbel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Myszkowie Piotr Wysocki. W sportowej rywalizacji lepsi okazali się synowie. Rozgrywki przeprowadzono w 3 grupach wiekowych:
Rodzice - Młodzicy 3:3
Rodzice - Trampkarze młodsi 1:3
Rodzice - Trampkarze starsi 1:3
Sportową opiekę nad drużynami sprawowali: Bartosz Hadrych, Jacek Woś i Marek Szycowski.
Żeby kilku pokoleń futbolistów-amatorów nie zmęczyć za bardzo, grano 2x15 min. Mecze były zacięte, ale przebiegały w sportowej atmosferze. Nie mniej emocji było wśród kibiców, którymi były rozentuzjazmowane żony i mamy oraz dziadkowie.
"Taka forma sportowej zabawy sprawdza się w 100%. Uczestnicy Rodzinnej Majówki zgodnie twierdzili, że najważniejszy dla nich nie jest poziom gry, ale to że wspólnie mogli bezpiecznie obcować ze sportem na Orliku. Czują się tutaj bezpiecznie, inaczej niż na polskich stadionach. Wspólne wychowanie poprzez sport. To najlepsza inwestycja w przyszłość, która sprawi, że na futbol przychodzić będzie coraz więcej ludzi. Żeby osiągnąć sukces, futbol w Polsce musi stać się sportem rodzinnym." - podsumowuje Majówkę Piotr Wysocki.
Funkcjonowanie Orlika pokazuje, że coraz częściej sport wykorzystywany jest przez rodziny jako sposób spędzania wolnego czasu i środek wychowywania. Wspólne przebywanie w czasie wolnym jest doskonałym sposobem na integrację rodziny, przekazanie w warunkach zabawy wartości wychowawczych i specyficznych umiejętności w zakresie gier i zabaw ruchowych.