Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jest w Orkiestrze Dętej z Choronia jakaś siła

Przy lekko pochmurnej i przekropnej pogodzie, odbyły się w niedzielę 21 czerwca br., uroczystości związane z jubileuszem 80-lecia Orkiestry Dętej w Choroniu.


Fot. Andrzej Kozłowski
Orkiestra jubilatka na scenie

Członkowie orkiestry świętowali w niedzielę 21 czerwca. Impreza z okazji 80-lecia Orkiestry odbyły się na chorońskim wzgórzu pod lipami. Zgromadziły kilkuset członków zaprzyjaźnionych orkiestr, mieszkańców Choronia, gminy Poraj i powiatu myszkowskiego oraz władze rządowe i samorządowe wszystkich szczebli. Imprezę zainaugurowali: wicemarszałek województwa Mariusz Kleszczewski, poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras i wójt gminy Poraj Marian Szczerbak. "Wasz bogaty repertuar wzrusza. Jesteście doskonałymi organizatorami życia kulturalnego. Ta rocznica jest dobrym przyczynkiem, aby stworzyć wspaniały klimat do pomocy ze strony społeczeństwa i władz samorządowych abyście mogli się dalej tak wspaniale rozwijać." - mówił wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski.
"Być u Was w Choroniu to dla mnie wielki zaszczyt. Dzisiejsze występy będą dla wielu niezapomnianym, wzruszającym przeżyciem. Wasza orkiestra jest orkiestrą wyjątkową, nie tylko ze względu na swój wiek, ale przede wszystkim z uwagi na wspaniały repertuar i wysoki poziom artystyczny wykonywanej muzyki. Widać Was wszędzie: na uroczystościach państwowych i kościelnych w powiecie i gminie. Jesteście wszędzie tam gdzie potrzeba wspaniałej, dobrej muzyki w najlepszym wykonaniu." - mówił starosta myszkowski Marian Wróbel.
Wielu sukcesów życzyła poseł na Sejm Jadwiga Wiśniewska. Wśród gości jubileuszowych uroczystości mogliśmy zauważyć ponadto: członka Zarządu Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukasza Stacherę i radną powiatową Anną Sochę, prezesa ZOSP w Myszkowie Zdzisława Ucieklaka, wielu radnych gminy Poraj, przedstawicieli lokalnych środowisk gminy, strażaków.
W trakcie występów popłynęły poważne i rozrywkowe melodie największych światowych przebojów. Mogliśmy usłyszeć utwory zarówno wielkich kompozytorów muzyki poważnej i rozrywkowej jak i utwory biesiadno - weselne w orkiestrowej aranżacji. Wszystko to w połączeniu z otoczeniem przyrody, przepięknego krajobrazu miejscowości Choroń nadało występom zaproszonych orkiestr charakter szczególny. Tak zaaranżowana impreza była "strzałem w dziesiątkę". Widać było wyraźnie, że tak podana muzyka orkiestrowa jest chłonięta przez zgromadzoną publiczność. Z zachowaniem wszelkich proporcji można było się poczuć jak na krynickim deptaku.

27

CZE

2009

29157

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.