Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego pawilonu Szpitala Powiatowego

Ruszyły prace przy rozbudowie Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Jest to jedyna obecnie na Śląsku tego typu inwestycja realizowana przez samorząd powiatowy. W miniony czwartek oficjalnie wmurowano akt erekcyjny pod jego budowę.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wmurowanie kamienia węgielnego dokonali dyrektor Wojciech Picheta, zastępca dyr. Jan Dyrka i Naczelna Lekarz Szpitala Dorota Kaim - Hagar

Uroczystości odbyły się na placu budowy nowego pawilonu Szpitala. Uczestniczyli w nich m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik, poseł na Sejm RP Grzegorz Sztolcman, wicewojewoda śląski Adam Matusiewicz, wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, starosta myszkowski Marian Wróbel, przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec, wicestarosta Jan Kieras, członkowie Zarządu Powiatu Jadwiga Skalec, Andrzej Jastrzębski, Mariusz Morawiec, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu myszkowskiego Rafał Gil, Klemens Podlejski, Marian Szczerbak, Stanisław Błoński, radna powiatowa Zofia Jastrzębska, przewodniczący rad gmin, radni Rady Miasta Myszkowa, dyrekcja Szpitala. Akt erekcyjny podpisali: wicemarszałek Mariusz Kleszczewski, starosta myszkowski Marian Wróbel i dyrektor SP ZOZ w Myszkowie Wojciech Picheta. W swoim wystąpieniu, dyrektor Wojciech Picheta powiedział m.in.: "Trudno sobie wyobrazić Powiat, bez nowoczesnego szpitala, świadczącego usługi na najwyższym poziomie i w szerokim zakresie, posiadającego w swojej strukturze wiele nowoczesnych oddziałów, funkcjonującego w budynku szpitalnym z prawdziwego zdarzenia, na miarę XXI wieku. Jesteśmy na dobrej drodze i wykonujemy milowy krok do urzeczywistniania takich potrzeb. To naprawdę wielka chwila dla powiatu myszkowskiego."
"Przystąpiliśmy do największej w historii Powiatu inwestycji - rozbudowy Szpitala Powiatowego. Znajdujemy się w miejscu, które za kilka lat zamieni się w budynek Szpitala Powiatowego, w którym ludzie będą chcieli się badać, który będzie szpitalem na wysokim poziomie, leczącym na sprzęcie wysokiej jakości, i z dobrze wyszkoloną kadrą. Trzeba podziękować samorządom gminnym, które odpowiedziały na nasz apel rozbudowy szpitala. Obecne władze powiatu w ostatnim okresie dokładały wszelkich starań, aby ten szpital funkcjonował jak najlepiej. Zroślibyśmy to, na co pozwalały nam środki finansowe." - mówił starosta myszkowski Marian Wróbel. Starosta wspomniał również o innych inwestycjach Starostwa w służbie zdrowia, m.in.: w przebudowę przychodnie za Szpitalem, na Strażackiej i w Koziegłowach.
Wicemarszałek Mariusz Kleszczewski powiedział m.in.: "Cieszę się niezmiernie ze możemy się tutaj spotkać. Szpital czekał wiele lat na taką inwestycję, czekali pacjenci. To będzie duży skok technologiczny i jakościowy, dający możliwość utrzymania się na rynku i zdecydowaną poprawę warunków i standardów leczenia. Chcę podziękować staroście Marianowi Wróblowi, władzom powiatu, władzom gmin za wsparcie inwestycji i mam nadzieję na wsparcie w latach kolejnych." Po oficjalnych wystąpieniach gości, każdy z zaproszonych mógł dokonać aktu wmurowania kamienia węgielnego. W fundamenty Szpitala powędrował również tradycyjny woreczek monet. Przed kilkoma tygodniami rozstrzygnięty został przetarg, podpisana umowa z wykonawcą, któremu przekazany został plac budowy. Obecnie trwają intensywne prace. Wykonawca firma "Pol Rem" z Myszkowa ma na realizację inwestycji sześć miesięcy.


Fot. Andrzej Kozłowski
... już wkrótce widoczny będzie taki efekt końcowy

Realizacja inwestycji przewidziana jest na sześć etapów. Pierwszy etap to przebudowa istniejącego budynku z przeznaczeniem na tomografię komputerową. Etap drugi obejmie budowę nowego skrzydła i łącznika komunikacyjnego, w etapie trzecim wykonany zostanie niezbędne przyłącza i instalacje oraz prace wykończeniowe, etap czwarty to wyposażenie nowego pawilonu w niezbędny sprzęt, etap piąty - przebudowany zostanie blok operacyjny na centralną sterylizację zlokalizowaną na II piętrze w istniejącym budynku, natomiast szósty etap to dostosowanie istniejącego budynku do obowiązujących przepisów. Inwestycja obejmie również układ komunikacji kołowej i pieszej, parkingów, podjazd dla karetek pogotowia oraz zagospodarowanie terenu w postaci małej architektury i zieleni. W dobudowanej części szpitala miejsce znajdzie 45 nowych łóżek szpitalnych, a docelowo łączna ilość łóżek wyniesie ok. 200 sztuk. Nowy parking będzie mógł jednorazowo przyjąć blisko 100 nowych samochodów, co wraz z miejscami dla osób niepełnosprawnych, uczyni blisko 180 miejsc parkingowych.

08

CZE

2009

74128

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.