Taniec, radość, stysfakcja

Dnia 27 maja 2009 roku w Zespole Szkół w Koziegłowach, odbył się II Międzypowiatowy Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych. Nagrody ufundował strosta myszkowski Marian Wróbel.

Uczestniczki Przeglądu z organizatorami i władzami Starostwa

Organizatorem imprezy był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Olimp" oraz ZS-Gimnazjum Nr1 w Koziegłowach. Patronat Honorowy nad Przeglądem objął starosta myszkowskiego Marian Wróbel, który ufundował nagrody. Patronat medialny nad imprezą objęła "Gazeta Myszkowska", która ufundowała statuetki par tanecznych jako nagrodę dla wyróżnionych zespołów.
W przeglądzie wzięło udział 10 zespołów tanecznych, które zaprezentowały swoje umiejętność taneczne w dwóch kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe klasy IV-VI oraz szkoły gimnazjalne. Zespoły przedstawiały swoje układy w określonym - 5 minutowym czasie a komisja jurorska miała trudne zadanie, ponieważ zespoły prezentowały wysoki poziom oraz różne formy tańca uatrakcyjniając je ciekawymi przybory tanecznymi. Układy taneczne oceniane były za: dobór i estetykę stroju, opracowanie choreograficzne, ogólny wyraz artystyczny oraz za technikę wykonania.

W składzie komisji jurorskiej zasiedli: Stefania Wróbel - choreograf tańca współczesnego i ludowego, Katarzyna Miklas - choreograf tańca współczesnego i ludowego, Anna Łuszczyk - muzyk, Sebastian Ruciński - muzyk, tancerz, dziennikarz sportowy, przedstawiciel "Gazety Myszkowskiej".

Jako pierwsze zaprezentowały się - szkoły podstawowe klasy IV - VI zaraz po nich szkoły gimnazjalne.
Po obejrzeniu wszystkich zespołów tanecznych komisja jurorska udała się na naradę, aby wyłonić zwycięzców tegorocznej imprezy tanecznej. Po krótkiej przerwie odbyło się ogłoszenie wyników. Nagrody w postaci pucharów, statuetek, dyplomów za udział oraz podziękowań dla opiekunów i komisji jurorskie wręczyli zaproszeni goście: wicestarosta Jan Kieras, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Dorota Kaim - Hagar, członkowie Zarządu Powiatu: Andrzej Jastrzębski, Mariusz Morawiec oraz dyrektor ZS Joanna Lula.
CZE