Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zakończenie roku szkolnego w LO i Będuszu

W środę 27 maja 2009 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Myszkowie Będuszu, a dzień później w myszkowskim Liceum Ogólnokształcącym, odbyły się uroczystości związane z pożegnaniem absolwentów klas maturalnych. Nie zabrakło uroczystych apeli z udziałem władz powiatowych, kwiatów dla nauczycieli i życzeń udanego wypoczynku.


Fot. Andrzej Kozłowski
Najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych dostali od starosty myszkowskiego Mariana Wróbla atrakcyjne nagrody książkowe

W tym roku szkolnym mury Liceum opuściło 225 absolwentów z 7 klas maturalnych, natomiast Zespół Szkół w Będuszu 69 uczniów. Oprawa uroczystości była jak co roku imponująca i przygotowana z rozmachem i perfekcyjnie w najdrobniejszych szczegółach. Zachwyciła szczególnie część artystyczna. Nim jednak nastąpiła, odbyła się część oficjalna uroczystości. Wśród gości zakończenia roku w obu szkołach pojawili się m.in.: przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec, starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, członkowie Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski i Mariusz Morawiec, dyrektor ZEAS Leon Okraska, ks. proboszcz Parafii Św. Stanisława w Myszkowie Stefan Jachimczak. Obecni byli również rodzice absolwentów, wychowawcy i nauczyciele.
"Za miesiąc odbierzecie świadectwa maturalne. Jestem przekonany, że oceny na nich będą bardzo dobre. Przed Wami nowy etap w życiu. Pójdziecie dalej na studia. Wybierajcie takie kierunki i na takich uczelniach, które przydadzą się Wam w przyszłości w życiu. Pamiętajcie, że tu w Myszkowie spędziliście młode lata. Tu są Wasze korzenie. Wierzę, że po zdobyciu koniecznego wykształcenia pozostaniecie tutaj i będziecie służyć lokalnemu społeczeństwu wiedzą i umiejętnościami" - mówił do kończących naukę w szkołach średnich starosta myszkowski Marian Wróbel.
W słowach skierowanych do uczniów kończących szkołę, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie Aleksander Surma mówił m.in. "Mam nadzieję, że wszystko czego nauczyliście się w tej szkole będzie dla was kompasem w kolejnych etapach waszego życia. Mam nadzieję, że dobrze będziecie wspominać trud i zaangażowanie nauczycieli w wasze wychowanie. Życzę wielu sukcesów w życiu, osiągnięcia zamierzonych celów, by wyniki osiągnięte na egzaminie maturalnym były jak najlepsze". W podobnym tonie wypowiadał się również dyrektor ZS Nr 2 w Myszkowie Jerzy Bryś. Starosta wraz z członkami Zarządu nagrodził trzech najlepszych maturzystów, wśród których znaleźli się: w Liceum: Gabriela Będkowska, Marlena Cesarz i Daria Dmuchacz, a w Zespole Szkół Nr 2: Karolina Okularczyk, Agnieszka Psonka i Karolina Kielar. Ponadto dyrekcje obu szkół nagrodziły najlepszych uczniów m.in. biorących udział w olimpiadach przedmiotowych i odnoszących sukcesy sportowe i artystyczne, frekwencję oraz za zaangażowanie w życie szkoły. Rodzicom najlepszych absolwentów wręczono listy gratulacyjne. W liceum starosta Marian Wróbel, wyróżniony został przez dyrektora LO symboliczna statuetką za działalność na rzecz szkoły. Wrażenie robiła, jak co roku, część artystyczna przygotowana przez uczniów. Tym razem w zabawnych scenkach słowno - muzycznych, prezentowanych w Telewizji "Suchar" w programie "Rozmowy na boku", na tapetę wzięci zostali belfrzy poszczególnych przedmiotów. Ponadto mogliśmy zobaczyć zabawny muzyczny komentarz szkolnego życia czy przebiegu lekcji. W Będuszu z kolei, obejrzeliśmy występ artystyczny przygotowany przez Bogumiłę Adamek i grupę młodzieży na kanwie "Ślubów panieńskich", mistrza Aleksandra Fredry.

08

CZE

2009

60513

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.