Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dobra informacja dla studentów, którzy zakwalifikowali się do otrzymania wsparcia w ramach projektu "Eurostypendium drogą do dyplomu". Finansową pomoc otrzymają wszyscy kwalifikujący się, którzy złożyli wnioski stypendialne w Starostwie Powiatowym. W sumie pomoc otrzyma 207 osób.

Projekt wdrażany jest przez Urząd Marszałkowski w Katowicach, w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR). Przyznanie stypendiów jest efektem przystąpienia myszkowskiego Starostwa do projektu "Eurostypendium drogą do dyplomu". Przedsięwzięcie to jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa. Zgodnie z założeniem programu pomoc otrzymają młode osoby z rodzin niezamożnych. O pomoc stypendialną mogli starać się studenci, gdzie dochód na jednego członka w rodzinie nie przekroczył w 2007 roku kwoty 504 złotych netto. W przypadku osoby niepełnosprawnej próg wynosił 583 zł netto. Starostwo otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego ponad 650 tys. zł na wypłatę stypendiów, ta kwota zostanie rozdysponowana między studentów, którzy zakwalifikowali się po pomoc. Studenci otrzymają wsparcie za dziewięć miesięcy roku akademickiego. Zainteresowanie stypendiami wśród młodzieży z powiatu myszkowskiego było bardzo duże. Pomoc finansową otrzyma ponad 200 żaków z naszego powiatu. Z powodu, krótkiego czasu realizacji projektu przeprowadziliśmy intensywną kampanią informacyjną, która w naszym przypadku się sprawdziła. W sumie 207 wniosków spełniało wymagania i zakwalifikowało się do otrzymania pomocy. Dzięki temu wszyscy studenci z powiatu myszkowskiego, którzy złożyli wniosek i spełnili wymagania otrzymają stypendium, które zostanie wypłacone w jednej transzy i obejmie okres od października 2008 do czerwca 2009, w sumie ok. 3 tys. zł brutto na osobę. Ogrom pracy związanej ze stypendiami wykonał w Starostwie Wydział Rozwoju i Inwestycji, którym kieruje Sławomir Zalega.
Celem programu stypendialnego jest wsparcie studentów będących w trudnej sytuacji materialnej. O stypendium ubiegali się zarówno studenci uczelni państwowych jak i niepublicznych.

02

CZE

2009

20306

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.