Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starostwo zakończyło remont ul. 1 Maja i chodników w Myszkowie

Od kilku tygodni powiatowi drogowcy remontowali powiatowe ulice i chodniki w Myszkowie. Starostwo odnowiło nawierzchnię na ul. 1 Maja na Światowicie oraz chodniki przed Policją i na Mijaczowie.

Ulica 1 Maja z nową nawierzchnią
Zakończyły się prace związane z wymianą nawierzchni na ulicy 1 Maja na Światowicie. Położono również nowe chodniki. W szybkim czasie powstała nowa nawierzchnia i chodniki przy ul. 1 Maja w Myszkowie. Nową nawierzchnię powiatowi budowlańcy położyli na odcinku od ul. Modrzejowskiej do ulicy Stawowej.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wyremontowana ulica 1 Maja w Myszkowie.

Na realizację tej inwestycji Zarząd Powiatu przeznaczył środki finansowe w wysokości 520 tys. zł. Całość tej kwoty Starostwo wyłożyło ze swojego budżetu. Ponadto odnowione zostało oznakowanie poziome, wymieniono znaki drogowe i uregulowano studzienki i kratki ściekowe.
Prace na zlecenie Starosty wykonało żareckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo -Mostowych "MYSZKÓW" Sp. z o.o.
"Nawierzchnia na ulicy 1 Maja wymagała naszych zdecydowanych działań. Prace przeprowadzono w miarę szybko. Teraz wszyscy kierowcy jadący tą drogą, mogą odczuć zdecydowaną poprawę i komfort jazdy" - mówi starosta myszkowski Marian Wróbel.

Wyremontowano chodniki
Nowe chodniki powstały przy dwóch odcinkach drogi wojewódzkiej Nr 793, administrowanej przez Starostwo Powiatowe, które było inwestorem przedsięwzięcia. Chodnik zbudowany został na odcinku ul.Kościuszki przy Banku Spółdzielczym, między skrzyżowaniem z ul. Strażacką i wjazdem do Policji oraz od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do mostu na Mijaczowie. W sumie nowa kostka pojawiła się na długości blisko 300 m. Koszt zadania wyniósł ok. 170.000 zł.


Fot. Andrzej Kozłowski
Chodnik na ul. Kościuszki po remoncie.

Na tych odcinkach drogi panuje dość spore natężenie ruchu. Inwestycja Starostwa w głównej mierze wpłynie zatem na zapewnienie bezpieczeństwa pieszych. Są to przede wszystkim interesanci Banku Spółdzielczego, osoby odwiedzające Komendę Policji, klienci okolicznych sklepów oraz mieszkańcy dzielnicy Mijaczów. Nowy chodnik już wpłynął zdecydowanie na poprawę estetyki otoczenia.
Dotychczasowe pobocze na tych fragmentach drogi pozostawiało wiele do życzenia. Jego stan techniczny istotnie wskazywał na konieczność odnowy chodnika. Powiatowi budowlańcy rozebrali istniejący do tej pory zniszczony chodnik wraz z krawężnikami, a w ich miejsce położyli estetycznie wyglądającą kostkę brukową. Wraz z nowym chodnikiem uregulowane zostały również studzienki. Starosta myszkowski Marian Wróbel osobiście zdecydował o remoncie właśnie tych dwóch odcinków wychodząc na przeciw interwencjom mieszkańców, którzy zwrócili się z prośbą do władz Starostwa o naprawę tych chodników. Teraz będzie i bezpiecznie i estetycznie. Każdy może się o tym przekonać spacerując po prosto ułożonej i estetycznie wyglądającej nowej kostce.

19

LIP

2009

28468

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.