Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tradycyjnie 24 lipca, policja obchodzi swoje święto. W tym roku powiatowe Święto Policji w Myszkowie miało szczególny charakter, z uwagi na 90 rocznicę utworzenia Policji Państwowej na ziemiach polskich. Uroczysta akademia, wręczenie awansów zawodowych, przemówienia i gratulacje - tak w największym skrócie można opisać święto policji, które odbyło się w Miejskim Domu Kultury.

W uroczystościach udział wzięli m.in.: starosta myszkowski Marian Wróbel, burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk, Żarek - Klemens Podlejski, wójt Poraja Marian Szczerbak, zastępca burmistrza Koziegłów - Stanisław Błoński. Obecna była poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska.


Fot. Andrzej Kozłowski
W policyjnym święcie uczestniczył m.in. starosta myszkowski Marian Wróbel

Komendant Powiatowy Policji Henryk Sieradzki, w swoim wystąpieniu nakreślił historię policji, nawiązując jednocześnie do obecnej sytuacji: "Chciałbym podkreślić, że obecnie myszkowska policja jest jedną z najlepszych jednostek w województwie śląskim w zakresie wykrywania i zwalczania sprawców przestępstw. W kategorii przestępstw ogółem za I półrocze 2009 roku osiągnęliśmy wykrycie na poziomie 82,2 procent, co dało naszej jednostce 2 miejsce w garnizonie śląskim. Natomiast w kategorii przestępstw kryminalnych wykrycie wyniosło 70,6 procent plasując nas na 3 miejscu."

15

SIE

2009

94975

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.