Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gmach Starostwa Powiatowego zmienia wygląd. Właśnie rozpoczęły się prace remontowe tzw. budynku niskiego, gdzie swoje miejsce znajdzie m.in. biuro obsługi interesantów. Dzięki temu w przyszłości, na parterze starostwa, będzie można załatwić niemal wszystkie formalności, bez kluczenia po korytarzach urzędu w poszukiwaniu właściwego pokoju. Prace już trwają, a od poniedziałku 10 sierpnia, w związku z nimi, zamknięte zostało wejście główne do budynku.


Fot. Andrzej Kozłowski
Do budynku starostwa prowadzić będzie rampa, z dogodnym podjazdem dla osób niepełnosprawnych

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace związane z przebudową budynku niskiego myszkowskiego Starostwa. Prace przeprowadza firma Koncept z Częstochowy. Roboty przy adaptacji budynku niskiego na salę sesyjną, salę obsługi interesantów oraz przebudowę wejść do budynku wraz z likwidacją barier architektonicznych, Zarząd Powiatu zdecydował się podzielić na dwa etapy. W bieżącym roku budowlańcy na zlecenie Starostwa w całości wykonają: stropodach, wejście główne z adaptacją dla osób niepełnosprawnych oraz docieplą ściany, natomiast w części wykonają w roku bieżącym: przebudowę sali sesyjnej i obsługi interesantów wraz z wieloma robotami towarzyszącymi tym pracom, oraz instalację elektryczną. Wszystko za kwotę 1,3 mln zł. Na rok następny, odłożono dokończenie tych prac, a także wykonanie klimatyzacji i wentylacji oraz wewnętrznej instalacji wodno - kanalizacyjnej. Na dokończenie prac w drugim etapie przebudowy, starosta dał czas częstochowskiej firmie do końca października przyszłego roku. W sumie przebudowa Starostwa kosztować będzie ok. 2,3 mln zł. "Przebudowa tej części starostwa była koniecznością. Obecnie spora część budynku jest niewykorzystana. Dzięki przeprowadzonej przebudowie i adaptacji tzw. budynku niskiego, ułatwione zostanie wszystkim osobom, załatwianie spraw w Starostwie, poprzez powstanie biura obsługi interesantów - łatwo dostępnego na parterze budynku. Nie mniej istotne jest także dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych." - wymienia starosta Marian Wróbel.

Przebudowa wejścia głównego
Obecne zadaszenie zostanie wyburzone całkowicie i zastąpione nowym, wspartym na stalowej konstrukcji, schody w całości przebudowane i wysunięte przed budynek. Obok schodów zlokalizowana zostanie pochylnia dla osób niepełnosprawnych, z barierkami ze stali nierdzewnej. Pochylnia obsadzona zostanie zielenią. Wszystko to zostanie dodatkowo obłożone okładziną kamienną. Swoje miejsce tuż przy wejściu do budynku znajdzie osoba, która będzie dozorować parter gmachu, co w sposób znaczący, wraz z systemem ewidencjonowania wejść pracowników, podniesie standard bezpieczeństwa.

Przebudowa sali sesyjnej i adaptacja jej na salę obsługi interesantów
Obecna sala gdzie odbywają się comiesięczne sesje rady, zajmuje pomieszczenie zlokalizowane na parterze, w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia głównego. Ze względu na lokalizację oraz dostępność z poziomu wejścia, pomieszczenie to doskonale nadaje się na salę obsługi interesantów. I ta znajdzie w tej części budynku swoje miejsce.
Dzięki powstaniu sali obsługi interesantów możliwa będzie pełna obsługa w jednym pomieszczeniu, bez potrzeby "chodzenia od drzwi do drzwi", zwiększy się transparentność postępowań administracyjnych i ich czytelność dla obywateli, a przede wszystkim umożliwiona zostanie w pełni, bez barier architektonicznych, obsługa osób niepełnosprawnych. Zdecydowanie podniesiony zostanie stopień bezpieczeństwa w budynku, poprzez podział na strefy ograniczonego dostępu dla osób postronnych oraz dozór i ewidencjonowanie wejść i wyjść.
W miejscu obecnej sali sesyjnej zorganizowana zostanie sala obsługi interesantów, dostępna przez projektowane wejście bezpośrednio ze schodów wejścia głównego.
Wejście to będzie niezależne od otwarcia drzwi głównych do budynku starostwa, i umożliwi dostęp dla interesantów(np. w wybrane dni tygodnia), poza godzinami urzędowymi Starostwa.
W sali obsługi interesantów zlokalizowane zostaną: stanowisko informacyjne, sześć uniwersalnych stanowisk obsługi, cztery stanowiska obsługi wydziału komunikacji wraz z podręcznym pomieszczeniem archiwum i niezależnym wejściem, punkt kasowy i toaleta dla osób niepełnosprawnych. W miejscu istniejącego wejścia i szatni wybudowane zostaną toalety dla petentów dostępne wraz z niezależnym wejściem, bezpośrednio z sali obsługi interesantów. Sala wyposażona zostanie w instalację wentylacji mechanicznej, z pełną klimatyzacją, nowoczesne oświetlenie, sieć komputerowa i telefonii.

Przebudowa byłej stołówki zakładowej i adaptacja jej na salę sesyjną
Była stołówka - to pomieszczenie obecnie nie wykorzystywane, dostępne jedynie z zewnątrz, poprzez zniszczone schody zewnętrzne. Ze względu na: gabaryty, usytuowanie i możliwość skomunikowania sali z budynkiem podstawowym, w oparciu o istniejące przejścia oraz niezależne wejście z zewnątrz, pomieszczenie to doskonale spełni wymogi sali sesyjnej. Zorganizowana zostanie sala sesyjna dla potrzeb rady powiatu i celów własnych Starostwa Powiatowego oraz wielofunkcyjna niezależna sala konferencyjna o podwyższonym standardzie z możliwością jej wynajmu.

11

SIE

2009

28065

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.