Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiatowy Zarząd Dróg, poza ich odśnieżaniem zimą, w porze letniej zajmuje się również innymi czynnościami pozwalającymi utrzymać zarówno drogi, jak i otoczenie wokół nich, w należytym porządku. Należą do nich koszenie trawy i niszczenie chwastów na poboczach, skarpach i rowach. Letnie sianokosy trwają obecnie na wszystkich drogach powiatowych i wojewódzkich.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wysepki przy ul. Sikorskiego w Myszkowie już dawno wypielęgnowano

Powiatowi drogowcy w ramach tych prac koszą trawy i chwasty w pasie drogowym kosiarkami, wycinają trawy w miejscach niedostępnych, a także walczą z chwastami i samosiewami chemią. Obecnie prace nad wykaszaniem trwają na niemal wszystkich powiatowych i wojewódzkich drogach. "Na drogach powiatowych prace przeprowadzamy sami, własnymi siłami i środkami Powiatowego Zarządu Dróg. Wykaszanie i pielęgnacja poboczy odbywa się zgodnie z harmonogramem prac. Obecnie pracujemy we wszystkich gminach. Np. w Myszkowie na powiatowych drogach ul. Sikorskiego i Słowackiego, efekty naszej pracy już są widoczne." - informuje dyrektor Mariusz Sikora. Drogowcy koszą zarówno miejsca eksponowane, takie jak wysepki, parkingi, zieleń osiedlowa, ale także w miejscach niedostępnych, np. przy ogrodzeniach, znakach, pachołkach i na skarpach czy poza bezpośrednim obrębem drogi.
Na zlecenie Starostwa prace wykonywane są dwukrotnie w ciągu roku. Pierwszy pokos traw przeprowadzono w tym roku na drogach powiatowych i wojewódzkich, szczególnie tam gdzie bujność zieleni utrudniała ruch publiczny. Zakończył się on do końca maja, czyli w terminie, który uniemożliwił wysyp nasion chwastów. Teraz drogowcy przeprowadzają drugi pokos trawy. Zakończy się on zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia. Koszenie przeprowadzane jest w taki sposób, aby chwasty i trawa nie powodowały ograniczeń widoczności i nie zasłaniały urządzeń drogowych, co mogłoby stworzyć zagrożenie dla ruchu drogowego lub utrudnić drożność rowów odwadniających.

11

SIE

2009

62575

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.