Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Trwa remont tzw. budynku niskiego Starostwa, gdzie swoje miejsce znajdzie m.in. biuro obsługi interesantów. Od poniedziałku 10 sierpnia, w związku z pracami, zamknięte zostało wejście główne do budynku.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wyburzanie starego wejścia do budynku Starostwa

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace związane z przebudową budynku niskiego myszkowskiego Starostwa. Roboty polegają na adaptacji budynku niskiego na salę sesyjną, salę obsługi interesantów oraz przebudowę wejść do budynku wraz z likwidacją barier architektonicznych.


Fot. Andrzej Kozłowski
Tymczasowe wejście usytuowane jest tuż obok bramy wjazdowej (z lewej strony) na teren Fabryki Papieru

Niestety, prace przy przebudowie Starostwa, wprowadziły na czas remontu zmiany w poruszaniu się po obiekcie. Zamknięte zostało wejście główne do budynku. Dla wszystkich interesantów i pracowników instytucji mieszczących się w budynku, wejście znajduje się od strony terenu Fabryki Papieru. Aby dostać się do budynku, należy skierować się do specjalnie wydzielonego na czas remontu nowego wejścia do starostwa, które znajduje się z tyłu za budynkiem. Do nowego wejścia prowadzi dokładne oznakowane i wydzielone metalowe ogrodzenie. W środku budynku można już wybrać, czy chce się dalej udać po schodach czy jechać windą. "Przeprowadzana przebudowa i konieczność zmiany wejścia do budynku z pewnością będzie pewnym utrudnieniem dla interesantów. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i utrudnienia w wejściu do budynku oraz konieczność obchodzenia go z tyłu przez teren fabryki. Byliśmy zmuszeni do takich zmian na czas trwania remontu, ze względów technicznych i bezpieczeństwa interesantów starostwa." - mówi rzecznik prasowy Starostwa Andrzej Kozłowski. - "Wszystko zostało dokładnie oznaczone i opisane, tak na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Z trafieniem do budynku Starostwa i znalezieniem odpowiedniego wydziału czy instytucji problemów być nie powinno."
Wejście główne jest przebudowywane pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Obok schodów zlokalizowana zostanie pochylnia dla osób niepełnosprawnych z barierkami ze stali nierdzewnej. Pochylnia obsadzona zostanie zielenią. Wszystko to zostanie dodatkowo obłożone okładziną kamienną. Swoje miejsce tuż przy wejściu do budynku znajdzie osoba, która będzie dozorować parter gmachu, co w sposób znaczący, wraz z systemem ewidencjonowania wejść pracowników, podniesie standard bezpieczeństwa.

11

SIE

2009

39550

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.