Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W związku z rozpoczętą, w dniu 3 sierpnia br. (poniedziałek), budową ronda przed Starostwem Powiatowym, zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w rejonie inwestycji.

Zmiany w ruchu lokalnym:
Na czas wykonywania prac, związanych z budową ronda, całkowicie wyłączony z ruchu kołowego został odcinek ulicy Pułaskiego w okolicy Starostwa Powiatowego. Umożliwiony jest jedynie dojazd docelowy do Starostwa i Fabryki Papieru oraz na plac budowy. Wygrodzone zostały ponadto bezpieczne, tymczasowe chodniki dla pieszych i dojazdy dla rowerzystów.
W związku z tym, mieszkańcom proponuje się, aby ruch lokalny odbywał się ulicami: Piękną - Waryńskiego - Kopernika - Kościuszki - wyjazd na wiadukt; Piękną - Waryńskiego - Jedwabną - Krótką - do 1 Maja itp.


Fot. Andrzej Kozłowski
Schemat zastosowania dodatkowego oznakowania dróg na terenie Miasta Myszków na czas wykonywania przebudowy skrzyżowania DW 793 w Myszkowie

W dniu 5 sierpnia wprowadzono dodatkowe oznakowanie:
Na wszystkich zaplanowanych objazdach drogami gminnymi wprowadzony został zakaz poruszania się samochodów ciężarowych. Ustawione zostały znaki zakazu poruszania się tych pojazdów, za wyjątkiem samochodów np. dojeżdżających do okolicznych firm usytuowanych w obrębie strefy objazdu.
Na ulicy Krasickiego, ustawione zostały tablice informujące o sposobie dojazdu do centrum Myszkowa oraz od strony Siewierza informujące o skręcie w prawo i sposobie dotarcia do centrum.
Tablice zostały ustawione w ubiegły piątek. W środę 5 sierpnia, odbyło się spotkanie odpowiednich służb, odnośnie koncepcji zmiany cyklu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu na Mijaczowie.
Opracowany został projekt nowego cyklu świateł na skrzyżowaniu na Mijaczowie, który przedłożony został przez Starostwo do zatwierdzenia na szczeblu wojewódzkim, w tym m.in. do zaopiniowania w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Propozycje zakładają zmianę i wydłużenie czasu "zielonego" światła, dla jadących ul. Krasickiego, oraz w związku z tym, zmianę czasu "zielonego" dla jadących w lewo, w kierunku Siewierza oraz na ul. Wolności.


Fot. Andrzej Kozłowski
Mapa objazdów tranzytowych

Zmiany w ruchu tranzytowym:
Wprowadzone zostały nowe zasady organizacji ruchu. Objazd odbywa się przez Lgotę Nadwarcie do Żarek.

Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie i organizację ruchu oraz o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania dotyczącego objazdów.
O szczegółach realizacji będziemy informować na bieżąco wraz z przeprowadzaniem kolejnych etapów robót.
Za utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy, licząc na Państwa zrozumienie.

12

SIE

2009

28617

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.