Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Muzyka ludowa zespołów śpiewaczych i obrzędowych, liczne konkursy, prezentacja sztuki ludowej, wyrobów rzemiosła i produktów rolniczych, tłumy na widowni i bardzo udana impreza, tak w kilku słowach można streścić III Folkloriadę Jurajską "Starodawne i bliskie czasy", która zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, przy wsparciu m.in. Starostwa Powiatowego w Myszkowie i Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Myszkowie, po raz drugi niezwykle atrakcyjnie urozmaiciła kulturalną mapę powiatu myszkowskiego. Pomysłodawczynią imprezy i jej główną organizatorką jest dyrektor porajskiego ośrodka kultury Renata Garleja.


Fot. Andrzej Kozłowski
Na scenie KGW "Malwy" z GOK w Poraju - zdobywca nagrody publiczności

W dniach 8-9 sierpnia Amfiteatr w Żarkach Letnisku, zatętnił kolorytem i wspaniałością najpiękniejszych dźwięków muzyki ludowej, a to znak, że po raz kolejny odbyła się Folkloriada Jurajska - "Starodawne i bliskie czasy". Tym razem już trzeci po raz trzeci z rzędu. "Misją i przesłaniem tego przedsięwzięcia jest ukazanie dziedzictwa kulturowego terenu północnej Jury i nie tylko. Na tym małym zakątku naszej ziemi są żywe i autentyczne tradycje wpisane w koloryt kulturowy przekazywany z pokolenia na pokolenie" - mówi dyr. GOK w Poraju Renata Garleja, która wraz z grupą współpracowników zorganizowała imprezę. Finansowo imprezę wsparło Starostwo Powiatowe i Gmina Poraj oraz prywatni sponsorzy. Impreza zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, Starostwo Powiatowe w Myszkowie, Śląską Organizację Turystyczną, Powiatowy Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Myszkowie, przy wsparciu Społeczności Żarek Letnisko i miejscowej OSP. Patronat nad Folkoloriadą objęli wspólnie: Marszałek Województwa Śląskiego, Starosta Myszkowski i Wójt Gminy Poraj. Wspaniała zabawa, przygotowana z jeszcze większym rozmachem niż w roku ubiegłym, zgromadziła prawdziwe tłumy. Była to scena dla duchowej kultury ludowej, przede wszystkim regionu Śląska i Zagłębia, ale także z innych rejonów naszego kraju, jak choćby z Kujaw. Zobaczyć można było sztukę ludową i tradycyjne polskie rzemiosło wiejskie.

12

SIE

2009

69522

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.